Jaką podłogę do kuchni wybrać?

Jaką podłogę do kuchni wybrać?

Jaką podłogę do kuchni wybrać?
16 kwietnia
08:23 2015

Wybór podłogi do kuchni bywa nieco problematyczny. Wiele osób bardzo często narzeka na to, że ciągle w kuchni używa się drewnianych paneli podłogowych, czy też płytek ceramicznych. Dla wielu ludzi takie standardowe i klasyczne aranżacje podłogi są pozbawione jakiegokolwiek sensu. Z racji tego, że są już zbyt schematycznym wyborem. Niestety w dzisiejszym społeczeństwie bywa często tak, że jeżeli zbyt dużo ludzi używa pewnego modelu to przestaje on być po pewnym czasie ciekawy. To samo dotyczy się w zasadzie wszystkiego. Modne są rzeczy, które nie są dostępne dla wszystkich. Kiedy okazuje się, że wiele osób zaczyna takowe rzeczy posiadać następuje wtedy pewnego rodzaju odejście od tego, na rzecz czegoś innego. Zajmuje to trochę czasu. Jednakże gdy już się od tego odejdzie to przez pewien czas się do tego nie chce wracać. Jednak mimo wszystko okazuje się, że znowu staje się to modne i ludzie zaczynają chcieć to mieć. Tak to już właśnie bywa na tym świecie. To samo tyczy się podłóg. Dlatego tez ostatnim czasem zyskiwać na popularności zaczynają posadzki kamienne. Zwłaszcza w kuchni. Wielu projektantów wnętrza zaczyna coraz śmielej ich używać. Zwykłe osoby też zaczynają korzystać z posadzek kamiennych. Jednak tego typu podłoże wymaga odpowiedniego przygotowania.

Jak wybrać posadzki z kamienia?

Posadzka z kamienia może sprawdzić się w kuchni bardzo dobrze jednakże wcześniej wymaga pewnego rodzaju zabezpieczeń. Chociażby przed zaplamieniem. Najczęściej stosowanymi posadzkami z kamienia w dzisiejszych czasach są płytki z marmuru, trawertynu, czy też granitu. Warto również dodać, że kamienie mają różne nazywa, które często są związane z ich miejscem wydobycia, tak samo ich właściwości są zależne również od miejsca ich pochodzenia. Pamiętajcie, że gdy macie zamiar wybrać kamień musicie być świadomi swojej decyzji, dlatego spytajcie o jego skład oraz właściwości fizykochemiczne.

Jaki kamień jest najlepszy na podłogę kuchni?

Na podłogę kuchni większość ekspertów poleca przede wszystkim granity oraz twarde piaskowce. Ponieważ są mało ścieralne oraz nienasiąkliwe. Granit ma to do siebie, że dzięki swoim właściwościom nei wchłania on tłuszczów, ponadto jest odporny na uderzania, doskonale przewodzi i akumuluje ciepło, a dodatkowo pochłania promieniowanie słoneczne. Dlatego jest dobrym materiałem dla kuchni, z ogrzewaniem podłogowym. Marmur posiada nieco odmienne właściwości, ponieważ jest zaliczany do kamieni średnio twardych i trwałych, jednak posiada wysoki poziom nasiąkliwości. Dlatego też w łatwy sposób może zostać zaplamiony np. kawą, czy też herbatą. Każda osoba, która chce użyć marmuru w swojej kuchni powinna pamiętać, że będzie się on nadawał do tego tylko wtedy gdy zostanie wcześniej odpowiednio zabezpieczony. Zaś trawertyn jest materiałem, którego bardzo trudno utrzymać w czystości. Wynika to w głównej mierze z jego porowatej struktury. W większości przypadków zaleca się stosowanie trawertynu żywicowanego. Tego typu trawertyn jest znacznie mniej podatny na jakiekolwiek zaplamienia oraz wnikanie wody czy też brudu. Wynika to z tego, że jego naturalne otwory są wypełnione żywicą. Jednak wszelkim osobom, które nie są, aż tak konserwatywne w wyborze kamieni można polecić wybór płytek z konglomeratu kamienia. Najbardziej popularnymi konglomeratami są konglomeraty granitowo-kwarcowe. Mają one bardzo naturalny wyglądać, dodatkowo są odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz zaplamienia. Jednakże konglomeraty wymagają również takiej samej pielęgnacji co kamienie naturalne.

Jak zabezpieczyć posadzkę kamienną?

Aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć posadzkę kamienną trzeba wiedzieć, że muszą być one zaimpregnowane preparatem właściwym dla składu chemicznie, a polerowane preparatami antypoślizgowymi. Każda posadzka wymaga indywidualnego podejścia. Najlepiej od razu przy zakupie skontaktować się ze sprzedawcą i wypytać go o wszystkie szczegóły. Będzie to znacznie lepsze wyjście, niżeli szukanie informacji na własną rękę, po dokonanym zakupie.

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!