Jak wybrać energooszczędny sprzęt AGD?

Jak wybrać energooszczędny sprzęt AGD?

Jak wybrać energooszczędny sprzęt AGD?
15 grudnia
11:41 2014

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zaczyna zauważać, że niestety, ale cały czas istnieje znacząca tendencja wzrostowa jeżeli chodzi o ceny energii elektrycznej. Nic się na to nie poradzi. Ceny prądu nie zaczną z dnia na dzień maleć. Z racji tego, że w polskiej energetyce istnieje spory monopol to firmom energetycznym w zwyczajnie się nie opłaca oferować lepszej jakości usług za mniejszą cenę. Ponieważ i tak nie ma dla nich żadnej alternatywy. Ponadto firmy energetyczne często spotykają się, ustalając przy tym ile każda z nich podwyższy swoje ceny. Dzięki czemu żadna z nich się nie wybija, a prąd w kraju rośnie jednakowo. Mimo wszystko rząd nie stara się nic zrobić z tym problemem. W większości sytuacji działa on wręcz całkowicie na odwrót. Przeciwko zwykłym rodzinom, które chcą korzystać z energii elektrycznej. Poprzez znaczące podwyżki podatków rząd zabiera ludziom pieniądze z ich kieszeni, w wyniku czego prywatni przedsiębiorcy muszą bardzo często podwyższać ceny swoich produktów po to, aby móc na tym zarobić. Koniec końców najbardziej tracą na tym zwykli konsumenci, którzy pracują na umowie o pracę, zabierane są im wysokie składki na ZUS, podatek dochodowy oraz pracodawca musi zapłacić za nich duże koszta pracy. Jednak ich pensja netto najwyższa nie jest.

Kiedy najlepiej zakupić energooszczędny sprzęt AGD?

Najlepszą odpowiedzią jest oczywiście jak najszybciej. Jednakże znając życie nie każdy sobie może pozwolić na taki wydatek z dnia na dzień. Niestety, ale tego typu rzeczy kosztują swoje pieniądze. Dlatego każda osoba, która chciałaby zakupić takowy sprzęt najlepiej żeby zrobiła to w sytuacji, gdy remontuje swoją kuchnie, czy też gdy stary sprzęt się popsuje. Ponadto warto pamiętać, że gdy kupuje się tego typu produkty nie ma sensu na nich zbytnio oszczędzać. Oczywiście jeżeli macie do wyboru dwa podobne produkty to wybierzcie ten tańszy. Jednakże gdy jeden sprzęt jest w stanie zaoferować oszczędność energii rzędu 60% w porównaniu z tym drugim. To trzeba zdawać sobie w takiej sytuacji sprawę z tego, że jest to pewnego rodzaju inwestycja w swoją przyszłość. Jeżeli chcecie, aby koszty rachunków za prąd Wam zmalały to na początku trzeba podjąć pewnego rodzaju kroki, które mogą być nieco bardziej kosztowne, niżeli w przypadku zakupu normalnego sprzętu AGD. Jednakże pewnym jest, że w perspektywie dłuższego czasu opłaci się to Wam. Zawsze istnieje opcja, żeby poszukać kupna AGD z drugiej ręki. Często można zakupić taki sprzęt znacznie taniej, niż w sklepie, a do tego może on posiadać wciąż ważną gwarancje.

Jaki energooszczędny sprzęt AGD wybrać?

Chociażby w przypadku kupna lodówki trzeba zwracać uwagę na różnego rodzaju parametry. Wiele osób myśli, że lodówka o standardzie A+ wystarczy. Jednak jeżeli naprawdę chce się zaoszczędzić to powinno się wybrać model chłodziarki o klasie energetycznej A++. Dzięki takiemu zakupowi będzie można zużywać o kilkadziesiąt procent mniej energii, niż korzystając z innych urządzeń, z kategorii A+. Ponadto żeby zadba o jak największa efektywność takiego modelu trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie może on stać w miejscu, które jest narażone na zbyt duży wpływ źródła ciepła. Dlatego lodówka powinna omijać w bardzo szeroki sposób wszelkiego rodzaju miejsc, które są nasłonecznione, mieszczą się obok grzejników, płyt grzejnych, czy kuchenek gazowych. Ponadto co najmniej dwa razy do roku taką lodówkę należy odkurzyć z tyłu. Dzięki czemu takowe urządzenie będzie w znacznie lepszy sposób oddawało ciepło. Ponadto warto również zadbać o to, aby w sposób regularny rozmrażać zamrażalnik. Ponieważ w sytuacji, gdy jest pokryty grubą warstwą lodu to w znaczący sposób może wzrosnąć zużycie prądu.

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!