Jak zaaranżować kuchnie w skandynawskim stylu?

Jak zaaranżować kuchnie w skandynawskim stylu?

Jak zaaranżować kuchnie w skandynawskim stylu?
07 lutego
10:04 2015

Kuchnie w stylu skandynawskim to idealna alternatywa dla wszystkich osób, które cenią sobie przede wszystkim prostotę oraz minimalizm. Ponieważ białe, czarne szafki, a do tego drewno i proste kształty mogą naprawdę ciekawie wyglądać skomponowane razem w kuchni. Odpowiednia aranżacja takiej kuchni w stylu skandynawskim może naprawdę zachwycić wiele osób. Chociaż może się wydawać, iż jest to styl nieco zbyt surowy. To jednak jego forma jest na tyle ciekawa i można nawet powiedzieć, że ponadczasowa, że ciężko przejść obok, nie zwracając specjalnej uwagi na nią. Ponieważ styl skandynawski, a zwłaszcza odmiana fińska. Prezentuje się naprawdę bardzo ciekawie. Ponieważ budzi skrajne wręcz emocje. Ludzie doceniają ten styl przede wszystkim za jego prostotę, naturalność. Zaś drudzy twierdzą, że są to aranżacje zbyt surowe, zimne i zdecydowanie za mało przytulne. Jednak nie można odmówić temu stylowi temu, że nie wywołuje u ludzi emocji, że nie powoduje rozważań, ani nie pobudza myślenia czy wrażliwości estetycznej. Kuchenne wnętrza w stylu skandynawskim charakteryzują się w głównej mierze stosowanym kontrastem. Ponieważ często zestawia się kolory takie jak biel, czerń w jednym rzędzie. Ponadto rzuca się w oczy również minimalizm, a raczej prosta forma. Chodzi tutaj głównie o proste, geometryczne kształty, nie posiadających specjalnych ozdobień szafki. W sytuacji, gdy doda się do nich pewne drewniane akcenty to można stwierdzić, że zyskują one znacznie bardziej cieplejszy i łagodniejszy klimat. Jednak w kuchni skandynawskiej bardzo popularnym materiały są dosyć chłodne i zimne, ponieważ jest ot blacha oraz beton.

Jak ułożyć podłogę w kuchni, w stylu skandynawskim?

Bardzo ciekawym i kontrastowym wyborem, który można zastosować dla podłogi, w stylu skandynawskim jest aranżacja jej przy pomocy płytek gresowych. Jest to dosyć typowe dla Finlandii zastosowanie. Ponadto płytki gresowe użyte w takiej kuchni będą charakteryzowały się swoim bardzo specyficznym wyglądem. Z racji tego, że wiele osób może odnieść wrażenie jakoby takie płytki gresowe były pokryte rdzą. Jednak nic bardziej mylnego. To najzwyczajniej w świecie jest po prostu bardzo dobrze dobrana estetyka wnętrza. Dla osób, które nie gustują specjalnie w tego typu aranżacjach podłogowych mogą zdecydować się na znacznie inne rozwiązanie. Istnieje naprawdę sporo alternatyw, jeżeli chodzi o wybór przeróżnego rodzaju podłoża do kuchni. Można również zastosować bardzo surowe, starte drewno, które również będzie idealnie się prezentować w tego typu pomieszczeniu. Jednak dla osób, które wola wybrać płytki to dobrym wyborem będzie wybranie dużych, szarych, płytek ceramicznych. Będą nadawały chłodnej, skandynawskiej atmosfery, a ponadto estetyką będą przypominać surowy beton.

Kontrast w kuchni skandynawskiej

Skandynawowie, a przede wszystkim Finowie bardzo się lubują w różnych rodzajach kontrastów. Dlatego tak często stosują kontrast jeżeli chodzi o umeblowanie swojej kuchni. Przykładowo bardzo często można spotkać białą wyspę kuchenną, która kontrastuje z czarnymi szafkami w tejże kuchni. Skandynawowie bardzo lubują się we wszelkiego zabawach formą użytkową. Sprawia im to bardzo dużą przyjemność. Ponadto można stwierdzić, że prezentuje to bardzo wysokie walory estetycznie. Dobrze dobrany i odpowiednio stonowany kontrast. Naprawdę jest w stanie prezentować się w sposób wręcz estetycznie nienaganny. W aranżacji wnętrza skandynawskiego można również zauważyć przeróżnego rodzaju wyróżniające się elementy, które swoją estetyką mają wyjść na pierwszy plan. Mogą być to przykładowo różne meble użytkowe. Stosuje się to po to, żeby rozdzielić chociażby stoły, od szafek. Tym samym nadaje to kontrastu, ale jednocześnie spełnia walory praktyczne. Ponieważ znacznie łatwiej dostrzec co do czego służy. W sytuacjach, gdy ma się małe dziecko pozwala to znacznie łatwiej nauczyć go z czego można korzystać, a z czego jednak nie wypada.

1 komentarz

Napisz komentarz!