Jak zastosować stelaż podtynkowy w łazience?

Jak zastosować stelaż podtynkowy w łazience?

Jak zastosować stelaż podtynkowy w łazience?
15 grudnia
11:40 2014

Stelaże podtynkowe to naprawdę bardzo ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu można w niecodzienny sposób zagospodarować nietypowe wnęki, czy ukryć instalacje, zainstalować bidety, miskę ustępową i umywalką z dala od ścian, a nawet podzielić łazienkę na różne strefy. Stelaże ostatnim czasie są bardzo często stosowane przez bardzo wielu projektantów. Zwłaszcza tych nieco bardziej odważnych, którzy nie boją się eksperymentować. Mimo tego, iż stelaże są używane już od jakiegoś czasu w łazienkach i powoli stają się wręcz standardem. To mimo wszystko wielu projektantów nadal boi się aranżować łazienek korzystając z nich. Można powiedzieć, że stelaże w wielu przypadkach spisują się wręcz fenomenalnie. Zwłaszcza w połączeniu ze stylem nowoczesnym. Taka aranżacja łazienki naprawdę spełnia oczekiwania wszelkich osób, które cenią sobie przede wszystkim dobre wyczucie smaku oraz estetykę. Jeżeli tacy właśnie jesteście to zapewne zaciekawi Was jak ciekawie można zaaranżować łazienkę korzystając ze stelażu.

Jakie są korzyści z użycia stelażu?

Na pewno szybki oraz bardzo wygodny montaż, wraz z banalną wręcz łatwością utrzymania czystości podłogi w łazience to podstawa i tylko wisienka na torcie z zalet stelaża. Ponieważ to nie wszystkie korzyści, które wynikają z zastosowania stelaża podtynkowego. Wiele mieszkań jest narażonych na kontakt ze specyficznymi wnękami, w łazience, z którymi nie wiadomo co do końca można zrobić. Chociażby w tego typu sytuacjach idealnie sprawuje się stelaż. Dzięki stelażowi można je w bardzo prosty sposób zagospodarować. Ponadto ciekawym zastosowaniem stelaża jest również sposób w jaki można ukryć nieestetyczne instalacja, czy też wydzielić strefy w łazience, które będą miały przeróżne przeznaczenia i każda będzie odpowiadać za co innego. Zaś jeżeli nie interesują Was te aspekty to warto też zwrócić uwagę na to, że dzięki stelażowi można zainstalować przybory sanitarne z dala od ścian łazienki. Jak zapewne już widzicie sami. Korzyści zza zastosowania stelaża jest bardzo dużo. Można by rzec, że tylko trzeba z nich chcieć skorzystać.

Jak zastosować stelaż?

Jeżeli ktoś ma ochotę może użyć specjalnego stelaża do zabudowy w narożniku. Dzięki czemu będzie w stanie zamontować miskę ustępową do ściany, pod kątem 45 stopni. Gdy obuduje się takowy stelaż przy pomocy płyty z tyłu to powstanie bardzo spora przestrzeń, w której będzie można zmieścić podejście kanalizacyjne. Zaś u góry będzie można zamontować trójkątną półkę na przycisk spłukujący, czy też na łazienkowe przedmioty. Ponadto stelaże do zabudowy lekkiej można również łączyć w bardzo ciekawy sposób z metalowymi profilami konstrukcyjnymi. Dzięki czemu otrzyma się samonośną całość. Zaś w ten sposób będzie można zbudować z nich ścianki instalacyjne, które będą przymocowane za pomocą wsporników do podłoża oraz ściany łazienki. Ścianka ze stelaży i profili ma to do siebie, ze może być zbudowana przed murowaną ścianą oraz może również przylegać do niej na całej długości. Dzięki takiemu zastosowaniu można instalację wodociągową oraz kanalizacyjną poprowadzić po wierzchu ściany. Dzięki czemu nie będzie trzeba wykuwać bruzd, a tym samym nie osłabi się konstrukcji i ograniczy się w znaczny sposób ilość pracy. Zwłaszcza, że kucie oraz murowanie nie należą do najprzyjemniejszych rzeczy na świecie, dla większości osób.

Jak zamontować stelaż podtynkowy?

Warto zapamiętać o tym, że do stelaży podtynkowych przykręca się specjalne wsporniki ścienne. Dzięki którym możliwa jest regulacja głębokości zabudowy. Zwykle ta regulacja ogranicza się w zakresie 150-200 mm, czy też po zastosowaniu przedłużek do nieco ponad 200mm. Po ich przygotowaniu zawiesza się je na szynie ściennej. Zaś samą szynę przymocowuje się wprost do ściany na wysokości, która będzie dopasowana do wysokości samego stelaża. Ponadto trzeba również uwzględnić poziom gotowej podłogi, który najczęściej jest o kilka centymetrów wyżej niżeli poziom wylewki. Ważnym aspektem jest również możliwość przesuwania stelaży na szynie. Ponieważ dzięki temu można je w bardzo łatwy sposób ustawiać w jakim miejscu się chce, a potem przymocować śrubami montażowymi. Na samym końcu już po wykonaniu podłączeń instalacji kanalizacyjnej oraz wodnej wystarczy zabudować taki stelaż płytami gipsowo-kartonowymi.

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!