Wanna czy kabina prysznicowa? Co wybrać?

Wanna czy kabina prysznicowa? Co wybrać?

Wanna czy kabina prysznicowa? Co wybrać?
08 stycznia
08:46 2015

Czasem zdarza się tak, że człowiek w pewnym momencie nie może pogodzić kilku rzeczy na raz. Niestety podczas projektowania łazienki można stanąć przed pewnym dylematem. Dokładniej chodzi tutaj o wybór pomiędzy wanną, a kabiną prysznicową. Oczywiście najlepiej by było mieć obie te rzeczy. Jednak nie zawsze ma się taką możliwość. Ponieważ chociaż bardzo by się chciało to fundusze oraz powierzchnia mogą b yć ograniczone. Nie zawsze jest tak, że można mieć wszystko co się chce. Dlatego w takich wypadkach trzeba podjąć decyzję. Decyzja ta ma właśnie dotyczyć odpowiedniego wyboru pomiędzy wanną, a kabiną prysznicową. Najczęściej przed tym problemem stają ludzie, którzy kupili mieszkanie w nowym bloku. Ponieważ nowe budownictwa mają to do siebie, ze nie posiadają one zbyt dużo przestrzeni przeznaczonej wyłącznie na łazienkę. Trzeba się pogodzić z tym, że łazienka łazienka będzie ograniczona swoim metrażem. Dlatego w takim wypadku trzeba zastanowić się co będzie lepszą opcją. Czy lepsza w tym wypadku będzie wanna, a może jednak kabina prysznicowa?

Czy kabina prysznicowa jest lepsza niż wanna?

Statystycznie trzeba powiedzieć, że kabina prysznicowa zdecydowanie wygrywa z wannami. Znacznie więcej osób kupuje brodziki oraz kabiny, niżeli wanny. Wynika to głównie z tego, że wiele osób w dzisiejszych czasach nie ma zbytniego czasu na spędzanie godzin w wannie. Większość ludzi jest zbyt pochłonięta pracą oraz życiem na wysokich obrotach, żeby móc pozwolić sobie na tracenie czasu na relaksowaniu się w wannie. Niestety taka jest rzeczywistość. W świecie, którym wszystko trzeba załatwiać jak najszybciej nie ma miejsca na jakiekolwiek wytchnienie. Ponadto branie prysznica jest również oszczędnością wody. Ponieważ korzystając z natrysku zużywa się maksymalnie 30 litrów wody na minutę. Zaś kąpiąc się w wannie potrzeba ich około 100 litrów. Jest to zdecydowana różnica.

Ponadto kabiny natryskowe to w dzisiejszych czasach również idealne rozwiązanie dla osób starszych oraz dzieci. Zwłaszcza w sytuacji, gdy zastosuje się płytki brodzik. Ponadto gdy wstawi się specjalny stołeczek, czy też składane krzesełko umożliwi korzystanie z prysznica nawet na siedząco. Zaś zastosowanie głębokiego brodzika, w stylu wannowym jest bardzo bezpiecznym rozwiązaniem ponieważ minimalizuje ryzyko poślizgnięcia się. Z myślą o dzieciach można również napełnić takowy brodzik wodą. Będzie on wtedy przypominał małą wanienkę.

Czy wanna jest lepsza niż kabina prysznicowa?

Wanna mimo tego, że jest starszym wynalazkiem, niżeli prysznic, a ponadto mniej popularnym w dzisiejszych czasach to ciągle posiada bardzo dużo swoich zwolenników. Jej popularność mimo, iż jest coraz mniejsza to nie odstaje ona od prysznicu i nadal ma swoich wiernych zwolenników, który zdecydowanie wolą starą, dobrą wanną. Zwłaszcza,ze w dzisiejszych czasach wanny oferują znacznie więcej, niżeli kiedyś. Ponieważ wanny są w głównej mierze stosowane w dzisiejszych czasach głównie ze względu na oferowany przez siebie komfort. Standardem stały się już wanny wyposażone w hydromasaż, a nawet specjalne i bardzo wyszukane modele domowego jacuzzi. Jednak standardowe i tradycyjne wanny nadal nie odchodzą do lamusa. Mają swoich wiernych zwolenników. Zwłaszcza w rodzinach z dziećmi oraz wśród osób, które cenią sobie długie, komfortowe i romantyczne kąpiele.

Czy wanna z parawanem jest godna uwagi?

Dla osób, które nie są w stanie się zdecydować co wybrać, a mimo wszystko dysponują ograniczonym budżetem, albo ograniczonym miejscem warto zaproponować wannę z parawanem. Jest to rozwiązanie wielofunkcyjne, które oferuje jednocześnie możliwości wanny oraz prysznica. Jest to bardzo dobra alternatywa dla wszystkich osób, które mimo wszystko nie mogą się zdecydować czego tak naprawdę chcą. Najczęściej można spotkać parawany nawannowe. Można je kupić wraz z wanną, albo oddzielnie. Jednak jak to już bywa w tego przypadku. Żadne urządzenie wielofunkcyjne nie posiada wszystkich zalet jednego, jak i drugiego. Ponieważ nie zastąpi to prawdziwego prysznica.

Jednak ostateczną decyzję odnośnie wyboru pomiędzy wanną, a kabiną prysznicową i wanną z parawanem powinien wybrać każdy z osobna. Wszystkie urządzenia posiadają swoje własne zalety. Lecz decyzja zależy od tego czego Wy tak naprawdę oczekujecie od tego typu urządzenia oraz od tego na co sobie możecie pozwolić.

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!