Pomysły na optyczne powiększenie łazienki

Pomysły na optyczne powiększenie łazienki

Pomysły na optyczne powiększenie łazienki
05 września
17:21 2015

Najczęstszym problemem łazienek w blokach, czy innych budynkach jest właśnie to, że są one zazwyczaj bardzo małe. Niestety gdy je budowano ludzie nie przewidzieli, że będzie istniało, az tak duże zapotrzebowanie na sporą powierzchnię łazienkową. W tamtych czasach w głównej mierze chodziło o to, żeby jak najwięcej osób mogło zamieszkać w tego typu mieszkaniach. Lecz dzisiaj pewne rzeczy uległy znaczącym zmianom. Jednak no cóż, nic się z tym nie poradzi. Dlatego jeżeli znajdujecie się w takiej sytuacji, że mieszkacie w mieszkaniu, w którym macie naprawdę małą łazienkę, a ponadto nie macie możliwości poszerzenia jej w żaden sposób. To warto zastanowić się nad tym czy nie lepszą decyzją byłoby chociaż optyczne powiększenie tej łazienki, albo nawet maksymalne wykorzystanie całej przestrzeni łazienki. Istnieje dużo sposobów, które mogą w idealny sposób poprawić uczucie przestrzeni w takiej małej łazience. Małe łazienki gdy są odpowiednio zaaranżowane to potrafią być tak naprawdę bardzo przytulnymi miejscami. Jednak trzeba dać im możliwość wykazania się. Dlatego tak ważne jest, żeby tego typu pomieszczeniami zajmował się ktoś kto ma pojęcie jak wydobyć z małych przestrzeni ich prawdziwe piękno.

1. Skorzystaj ze szkła

Dobrym sposobem na wizualne powiększenie łazienki jest wybranie do parawanu nawannowego, czy też kabiny prysznicowej przezroczystego bezbarwnego szkła. Dzięki czemu nie pomniejszy optycznie łazienki, dzieląc ją na znacznie mniejsze części.

2. Wybierz błyszczące materiały

Zdecyduj się na wybranie materiałów, które odbijają światło. Metaliczne mozaiki, szkło, błyszczące płytki, lakierowane meble na wysoki połysk, chromowane baterie, czy też duże tafle luster bez ram, albo lustrzane płytki. Te wszystkie elementy spowodują, że mała łazienka wyda się znacznie większa niz jest w rzeczywistości. Jednak warto pamiętać o tym, żeby nie stosować dwóch luster na przeciwko siebie. Stworzy to dosyć niepokojący chaos w łazience. Czego raczej nikt sobie nie życzy.

3. Użyj chłodnych barw

Używając jasnych i chłodnych barw. Takich jak biały, szary, blady fiolet, błękit, jasny zieleń, czy też pudrowy róż. Osiągniesz bardzo ciekawy optyczny zabieg, który da wrażenie jakby ściany się oddalały. Przez co uzyska się większą przestrzeń w łazience.

4. Pamiętaj o odpowiednim świetle

Wykorzystując zdecydowanie chłodno białe oświetlenie (4000-5000 K( uzyskasz taki efekt, w który Twoja mała łazienka wyda się o wiele większa, a przy okazji znacznie czystsza.

5. Zastosuj złudzenie optyczne

Układając prostokątne płytki ceramiczne poziomo automatycznie osiąga się efekt optycznego poszerzenia łazienki. Zaś ułożenie ich pionowo spowodują rozciągnięcie zbyt niskich wnętrz. Bardzo podobnie wygląda sytuacja jeżeli chodzi o użycie deseni. Chociażby motywów układających się w pasy. Jednakże wzorzyste płytki ceramiczne z reguły zmniejszą optycznie łazienkę. Dlatego dobrą alternatywą dla deseni i kolorowych wzorów są urozmaicone i modne płytki o bardzo wyraźnej fakturze. Nie zmniejszą one swoją estetyką w żadnym razie wnętrza.

8. Czy warto jeszcze kupić wannę?

Ilekroć w dzisiejszych czasach można usłyszeć, że wanny odchodzą do lamusa. Coraz więcej osób korzysta tylko i wyłącznie z prysznica. Świat coraz bardziej pędzi. Ludzie nie mają czasu powoli już na nic. Nawet na to aby wziąć porządną kąpiel. Prawda jest taka, że mimo tego, iż prysznic jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza dla wszystkich osób, które cenią sobie przede wszystkim szybkie tempo, a ponadto wiecznie nie mają na nic czasu, to tak będzie to dla nich idealne rozwiązanie. Jednakże nie jest prawdą, że prysznic jest lepszy od kąpieli w wannie. Kąpiel w wannie oferuje znacznie więcej relaksu i komfortu niżeli jakikolwiek prysznic. Obojętnie co Wam powiedzą producenci to nie ma takich możliwości, żeby jakakolwiek wanna była gorsza niżeli prysznic. Najzwyczajniej w świecie nie ma mowy. Gdy człowiek wchodzi do wanny, rozkłada się w niej to czuje się znacznie bardziej przyjemnie niż pod jakimkolwiek prysznicem. Prysznic potrafi zaoferować szybkie umycie się. Jednak to wanna oferuje relaks w wodzie. Jeżeli świat nie pędziłby w tak zawrotnym tempie to każdy dzisiaj by korzystał z wanny, bo przecież ma czas i nigdzie mu się nie śpieszy, więc nie ma powodu, żeby musiał brać prysznic. Jeżeli jesteś osobą, która ceni sobie wygodę i komfort i myślisz o tym, żeby w swojej łazience użyć wanny to zobacz co musisz o niej wiedzieć.

Jak postrzegana jest wanna dzisiaj?

Wanny w łazience zmieniły swoje znaczenie na przestrzeni lat. Dawniej służyły tylko i wyłącznie celom higienicznym. Zaś dzisiaj są traktowane przez wiele osób jako miejsce relaksu. Zaś kąpiel w wannie jest postrzegana jako swoisty wypoczynek. Można by nawet rzec, że jest to esencja relaksu. Po ciężkim dniu w pracy pozwala zregenerować siły, na to aby móc dalej bezproblemowo funkcjonować w tym całym świecie. Łazienka ma to do siebie, że przebywając w niej ludzie najzwyczajniej odcinają się od reszty świata i zajmują się tylko i wyłącznie samym sobą, tym bardziej jeżeli jest się w wannie. Wtedy wyłącza się myślenie i można poddać się uczuciu przyjemności oraz relaksu płynącego z użytkowania tegoż, że urządzenia. W dzisiejszych czasach wanna musi coś sobą prezentować, dlatego w większości łazienek dostaje ona reprezentacyjne miejsce.

Jak się spędza czas w wannie?

Gdy korzysta się w dzisiejszych czasach z wanny to jest to znacznie co innego niż kiedyś. Dzisiaj kąpiel w wannie to celebracja przyjemności, a przy tym pielęgnacja ciała. Do tego właśnie potrzebna jest pewna przestrzeń. Minimum 10 metrów kwadratowych. Najlepiej zamiast łazienki najzwyczajniej zastosować salon kąpielowy. Takie pomieszczenie ma w głównej mierze służyć jako pokój relaksacyjny dla dorosłych mieszkańców. Dlatego też często aranżuje się go w pobliżu pokoju małżonków. Umiejscowienie takiego salonu kąpielowego idealnie dostrzega się podczas chłodnych nocy. Dzięki czemu od razu po kąpieli nie trzeba przemierzać długiego korytarza tylko w szybkim tempie można udać się do sypialni, żeby móc w błyskawiczny sposób dostać się do swojej sypialni, po czym udać się od razu do łóżka.

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!