Łazienka na poddaszu – Aranżacja

Łazienka na poddaszu – Aranżacja

Łazienka na poddaszu – Aranżacja
18 marca
11:40 2015

Ciekawa aranżacja łazienki na poddaszu bywa nieco trudniejsza niżeli aranżacja normalnej łazienki. Łazienka na poddaszu może być naprawdę ciekawą alternatywą dla wszystkich osób, które wolą odseparować taką łazienkę od reszty pomieszczeń. Dużo osób w dzisiejszych czasach decyduje się na to, aby łazienkę zostawić na poddaszu, a salon oraz resztę pomieszczeń uszykować na dole. Dzięki czemu łazienka spełnia swoje intymne potrzeby, a co za tym nie wchodzi w interakcje z innymi pomieszczeniami. Jest to naprawdę ciekawa alternatywa ponieważ można poczuć znacznie większa swobodę, niżeli gdy łazienka mieści się blisko pomieszczenia dziennego, czy też pokoju, w którym zbiera się cała rodzina, albo nawet i znajomi. Większość osób preferuje, gdy dana łazienka jest usytuowana w takim miejscu, aby nie przeszkadzać innym w ich codziennych czynnościach, a ponadto żeby można było się w niej poczuć całkowicie swobodnie. Dlatego zaaranżowanie łazienki na poddaszu jest naprawdę ciekawą i wartą zainteresowania opcją, dla wszystkich osób, które mieszkają w domu, albo planują wybudowanie takowego domu.

Na co zwrócić uwagę, projektując łazienkę na poddaszu?

Projektowanie łazienki na poddaszu może być nieco kłopotliwe, głównie ze względu na skosy, które dominują w takiej łazience. Jest to dla wielu osób bardzo problematyczne, ponieważ odcięcie skosów może znacząco zmniejszyć taką łazienkę. Dlatego trzeba pogodzić całe pomieszczenie ze skosami. Ponadto trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że podczas projektowania takowej łazienki mogą wystąpić pewne problemy, z którymi trzeba będzie sobie poradzić w dosyć niekonwencjonalny sposób. Chociażby może się okazać, ze będzie trzeba zastosować specjalne drzwi do kabiny prysznicowej, albo użyć też specjalnego rodzaju szafek, które będą odpowiednio ścięte, tak aby można było wykorzystać jak najwięcej przestrzeni takowej łazienki. Podczas oglądania samego planu często trudno stwierdzić czy takową łazienkę na poddaszu będzie można wygodnie urządzić. Ponieważ w w zestawieniach wielkości pomieszczeń załączonych do projektów często podaje się jedynie powierzchnie podłogi. Jednak gdy na planach zaznaczy się linią przerywaną granicę wysokości 190 centymetrów wtedy można być spokojnym i dokładnie przeanalizować całą aranżację takiej łazienki. Jednak mimo wszystko najlepiej przejść się do takiego pomieszczenia. Wtedy będzie można być pewnym jak ono wygląda.

Okna na poddaszu

Aranżując taką łazienkę warto zwrócić na to, aby wybrać odpowiednie okna do pomieszczenia. Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj również ich właściwy montaż. Górna krawędź okna dachowego powinna znajdować się na wysokości 220 centymetrów. Jeżeli zamontuje się okna na takiej wysokości umożliwi to umieszczenie standardowego grzejnika pod oknem. Dzięki czemu wykorzysta się przestrzeń w sposób maksymalny. Jeżeli dodatkowo prawidłowo wykona się szpalety to zapewni się w ten sposób prawidłową cyrkulację powietrza w całej wnęca okna. Będzie to w bardzo skuteczny sposób ograniczało ryzyko wystąpienia kondensacji na samym oknie dachowym. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w sytuacjach, gdy pomieszczenie jest zdecydowanie bardziej narażone, niż inne pomieszczenia, na okresowe zwiększanie wilgotności. Właśnie to łazienka jest najczęściej narażona na takie problemy. Dlatego dobranie odpowiednich okien jest kwestią bardzo istotną, w tym przypadku.

Wpływ ścianki kolankowej na projekt łazienki

Za nim odpowiednio się zaaranżuje pomieszczenie trzeba zdać sobie sprawę z tego jaką dysponuje się ścianką kolankową. Ponieważ ścianka kolankowana ma to do siebie, że jej specyfikacja może bardzo wpłynąć na całą aranżacje łazienki. Ponieważ inaczej aranżuje się łazienkę gdy ścianka kolankowa ma mniej niż 1 metr, a inaczej gdy ma więcej niż 1 metr. Na wszelkie tego typu aspekty trzeba najzwyczajniej w świecie zwracać uwagę. W innym przypadku odpowiednia aranżacja pomieszczenia na poddaszu będzie nieefektywna. Jednak chyba każdy kto aranżuje takowe wnętrze chce aby jego pomieszczenie spełniało swoją rolę w stu procentach. Dlatego jeżeli ścianka kolankowa ma mniej niż jeden metr to wszelkie urządzenia sanitarne powinny być montowane w odpowiedniej odległości od niej. Po to, aby aby można było z nich w sposób swobodny korzystać. Ponadto urządzenia instalowane w wyższych miejscach nie powinny utrudniać dostępu do urządzeń, które mieszczą się za nimi. Warto zastanowić się nad tym, czy niższa przestrzeń aby nie zabudować schowkami, w których można by umieścić chociażby grzejnik, czy też szafki na kółkach. Zaś w sytuacji gdy ścianka ma 1 metr, albo powyżej to można zamontować na niej stojący sedes, albo bidet. Ponadto można również dosunąć do niej wannę, krótszym bokiem. Jednak zamontowanie umywalki przy ściance kolankowej jest dopiero możliwe, gdy jest wysoka na 145 centymetrów, albo i więcej.

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!