Dopasuj mieszkanie do swoich potrzeb

Dopasuj mieszkanie do swoich potrzeb

Dopasuj mieszkanie do swoich potrzeb
13 stycznia
13:38 2016

Własne mieszkanie powinno być miejscem, w którym przebywa się z przyjemnością, niezależnie od tego, czy w nim odpoczywamy, czy pracujemy. Na nasz komfort wpływa oczywiście wystrój pomieszczeń i ich wielkość, jednak wbrew pozorom nawet w niewielkiej kawalerce możemy czuć się świetnie – wszystko zależy od tego, jak się w niej urządzimy. Wystarczy odrobina rozsądku i wyobraźni, by nasze mieszkanie stało się najlepszym miejscem na świecie.

Podziel mieszkanie na strefy
W mieszkaniu najczęściej odpoczywamy, jednak wiele osób wykorzystuje je również jako miejsce pracy. Dobrze jest podzielić jego przestrzeń w ten sposób, by każda z części była przeznaczona tylko jednemu zadaniu. Idealnie jest, kiedy mamy więcej pokoi – w jednym z nich pracujemy, w innym odpoczywamy. W kawalerkach to zadanie jest trudniejsze, ale wykonalne. Do wyznaczenia stref pracy i relaksu możemy wykorzystać np. regały. Pamiętajmy, by strefy się nie przenikały, a więc przedmioty do pracy nie powinny znajdować się tam, gdzie oglądamy telewizję, gotujemy lub śpimy.

Zadbaj o kuchnię
Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu i przechowujemy dużo rzeczy. Tym samym musimy poświęcić mnóstwo uwagi jej rozplanowaniu, zwłaszcza, jeśli nie jest zbyt duża. Musimy nauczyć się wykorzystywać każdą wolną przestrzeń i organizować ją tak, by do maksimum usprawnić pracę w niej. Dlatego warto np. zaplanować rozmieszczenie lodówki, blatu oraz kuchni tak, by przechodzić od nich dokładnie w tej kolejności – lodówka, blat, kuchenka. Przydatne są pojemniki na przechowywanie jedzenia, które, jeśli ich nie używamy, można schować jeden w drugi, lub garnki i patelnie z odczepianą rączką.

Uważnie dobieraj tła

Pomalowanie mieszkania, ułożenie kafelek lub zamontowanie baterii w umywalce nie jest prostą rzeczą, nie robi się tego co miesiąc – dlatego należy rozważnie podchodzić do wyboru odpowiedniego tła naszego mieszkania. Pamiętajmy, że od jego wyglądu zależy, jak będziemy się w nim czuli. Kolory mają istotny wpływ na nasz nastrój – dlatego lepiej zrezygnować z pomysłu malowania salonu na pobudzającą, krwistą czerwień, choć to nasz ukochany kolor. Po prostu w takim otoczeniu bardzo ciężko się zrelaksować.

Lokalizacja
Nie mniej ważna od urządzenia mieszkania jest jego lokalizacja. Niektórzy cenią sobie łatwy dostęp do najważniejszych punktów miasta, inni skłonni są poświęcić więcej czasu na dojazdy, byle móc mieszkać w zacisznej, położonej z dala od centrum okolicy. Dlatego zanim w ogóle zaczniesz snuć plan na urządzenie mieszkania, określ swoje wymagania co do jego położenia. Zwróć uwagę m.in. na to, czy okna wychodzą na odpowiednią stronę i wpuszczają światło, czy będziesz miał zapewnione poczucie prywatności. Zaplanuj wszystko z wyprzedzeniem i zapoznaj się z ofertą developerów – w Polsce działa mnóstwo firm oferujących nowe mieszkania, warto zaufać biurom z wieloletnim doświadczeniem, np. BARC Warszawa S.A., które funkcjonuje na rynku już od niemal 20 lat.

Podziel się!

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!