Nowoczesne meble do niewielkiego mieszkania

Nowoczesne meble do niewielkiego mieszkania

Nowoczesne meble do niewielkiego mieszkania
29 lipca
14:28 2015

Kto powiedział, że małe mieszkanie ogranicza możliwości aranżacyjne? To mit, który już dawno został obalony.

Owszem, małe mieszkanie wymaga dokładniejszego przemyślenia strategii urządzania, tak jak duże potrzebuje praktycznego zagospodarowania miejsca. Małe mieszkanie, podobnie jak duże apartamenty, może być urządzone w każdym stylu, a na pewno w nowoczesnym.

Zdecydowanie małe mieszkanie wymaga innego zagospodarowania przestrzeni, ale dzięki temu daje możliwość zastosowania niecodziennych rozwiązań, które uczynią je przytulnym, funkcjonalnym i jednocześnie przestrzennym. Dlatego też urządzający takie mieszkania muszą wykazać się nie lada sprytem i pomysłowością. Zapomnijmy więc o meblach, które pełnią tylko jedną funkcję – zabierają miejsce. Małe mieszkania kochają wszystko, co składane, rozkładane, przesuwane i chowane. Dzięki takim rozwiązaniom unikniesz w małym mieszkaniu wrażenia ciasnoty a nawet klaustrofobii.

Nie zapominajmy też, że zanim zdecydujemy się na wstawianie mebli, powinniśmy zadbać o odpowiedni kolor ścian, który zagwarantuje nam dodatkową optyczną przestrzeń. Więcej jasnego i tylko nieliczne intensywne przełamania – tak powinniśmy dobierać kolory ścian w małym mieszkaniu. Unikajmy też gromadzenia figurek i kartonów, bo tylko zajmują niepotrzebnie miejsce.

Na początek salon, który w niektórych przypadkach może służyć również jako sypialnia. Dlatego wybór mebla stanowiącego centrum tego pomieszczenia powinien być przemyślany. Z łóżka korzystamy zazwyczaj tylko w nocy, warto więc zastanowić się nad zakupem rozkładanej, wygodnej kanapy lub łóżka, które można schować w ścianie i w ciągu dnia przypomina szafę. Jeśli jednak możemy pozwolić sobie na osobne łóżko i tu musimy uczynić je wielofunkcyjnym, a więc np. połączeniem łóżka z szafą. Efekt ten możemy uzyskać montując pod łóżkiem wysuwane szafki – na pościel, ubrania, książki itp.

Kuchnia też nie musi zajmować wiele miejsca, w końcu sami wiemy, jak to jest kiedy mamy za dużo blatu do wybrudzenia. Stół powinien być niewielki, ale wygodny i najlepiej dodatkowo rozkładany, tak by wieczorami przyjmować gości na kolacji. Styl nowoczesny lubi też wykorzystywać nadmiar przestrzeni. Ściany pokryte od podłogi do sufitu półkami czy meblościankami z pewnością pomieszczą wiele z naszego dobytku. Doskonałym rozwiązaniem są również szafy we wnękach.

Nie zapominajmy też o łazience. Coraz częściej pralki się zabudowuje, by móc dodatkowo wykorzystać miejsc nad nimi. Szafka pod umywalką czy wanną też jest przejawem rozsądnego zagospodarowania miejsca, bo dzięki temu możemy ujarzmić ogromne ilości kosmetyków.

Więcej wartościowych informacji o nowoczesnych meblach znajdziesz na stronie www.lepukka.pl

Podziel się!

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!