Dekoracja ścian w pokoju dziecięcym

Dekoracja ścian w pokoju dziecięcym

Dekoracja ścian w pokoju dziecięcym
17 października
10:59 2015

Pokoiki dziecięce mają swój specyficzny urok i styl. Każdy rodzic chciałby, aby pokoik ten był najpiękniejszy – przecież ich wymarzona pociecha będzie tam spędzać mnóstwo czasu! Rodzice zastanawiają się zatem, w jaki sposób go przyozdobić, jakie mebelki kupić i jak pomalować ściany. W niniejszym artykule skupimy się właśnie na tej ostatniej rzeczy – jak powinny wyglądać ściany w pokoiku dziecięcym?

Ściany w pokoju malucha można podzielić na kilka kategorii, w zależności od tego, co pragniemy osiągnąć lub też ile lat ma nasza pociecha:

  • POKÓJ NIEMOWLAKA -> Większość rodziców już w momencie, gdy dowiadują się o ciąży, zastanawia się nad wyglądem pokoju ich przyszłego dziecka. Gdy maluch się rodzi, wszystko jest już gotowe i czeka na niego. Przez pierwsze miesiące, dziecko nie będzie zwracało uwagi na ściany pokoiku, a jako kilkulatek i tak upomni się o ich zmianę – warto zatem dostosować wygląd ścian w pokoju niemowlęcia do siebie. Muszą to być spokojne, stonowane, jasne kolory, które będą działały uspokajająco zarówno na maleństwo, jak i na zmęczonych najczęściej rodziców.
  • POKÓJ BAJKOWY -> Kilkulatek będzie najbardziej uradowany, mogąc zobaczyć na ścianie ulubioną postać z bajek! Dlatego też warto zdecydować się na tapety z ładnymi nadrukami lub też na fototapety na przykład z wybranymi bohaterami z bajek Disneya. Jeśli fototapeta jest duża i kolorowa, pamiętajmy że pozostałe ściany powinny być pomalowane na jednolity kolor – wtedy osoba wchodząca nie będzie miała wrażenia bałaganu i chaosu. Równie dobrze sprawdzą się na ścianach także misie, albo gwiazdki. Pięknie wyglądają także diody świecące jak gwiazdy, albo fosforyzujące kształty, które będą świecić w ciemności i uczynią pokoik malucha pięknym, wyjątkowym oraz jasnym!
  • POKÓJ EDUKACYJNY -> Jeśli dziecko chodzi już do szkoły, warto aby na jego ścianach pojawiły się też akcenty edukacyjne – na przykład wielka mapa świata, na którą będzie mógł spoglądać i w ten sposób pogłębiać swoją wiedzę.
  • POKÓJ NASTOLATKA -> Niestety, na wygląd ścian w pokoju nastolatka rodzice często mają już mały wpływ. Jeśli jednak będzie nas pytał o radę, warto zaproponować na przykład tapetę z jakimś pięknym pejzażem. Nastolatek może też sam namalować na ścianie jakieś modne graffiti lub też wybrać fototapetę z ulubionym muzykiem.

Więcej o urządzaniu pokoju dziecięcego przeczytasz w artykule na stronie Wnętrzem.pl.

Podziel się!

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!