Kredyt na remont mieszkania – jaki wybrać?

Kredyt na remont mieszkania – jaki wybrać?

Kredyt na remont mieszkania – jaki wybrać?
07 listopada
17:02 2015

Kiedy nie chcemy lub nie możemy pozwolić sobie na remont mieszkania z własnej kieszeni, a nie możemy dłużej zwlekać z jego wykonaniem, najlepszym rozwiązaniem jest dla nas zaciągnąć kredyt na remont. Sprawa kredytowania remontów jest jednak dość złożona i przed udaniem się do banku należy dokładnie przemyśleć czego dokładnie potrzebujemy.

Jaki remont taki kredyt
Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić jest oszacowanie skali remontu, który zamierzamy przeprowadzić. Rodzaj kredytu będzie zależał między innymi od tego czy zamierzamy przeprowadzić:

Remont mały, który będzie polegał na odnowieniu tylko niektórych elementów, nie zaś ich całości. Będzie obejmował wymianę na przykład ubytków płytek ceramicznych w łazience, malowanie ścian, miejscowe uzupełnianie tynku, itp. Będą to raczej zabiegi o charakterze kosmetycznym.
Remont o średnim zakresie, który będzie obejmował również wymianę elementów instalacyjnych, całkowitą wymianę płytek ceramicznych czy podłogowych. Może obejmować wymianę wanien, pryszniców czy grzejników.
Remont generalny, który może oznaczać kompletną przebudowę mieszkania, łącznie z wyburzaniem ścian, wymianą wszystkich elementów instalacyjnych, wymianę okien i drzwi.

Kredyt hipoteczny i gotówkowy
Wybór konkretnego kredytu będzie zależał od kwoty, którą zamierzamy pożyczyć. Najczęściej wybieranymi kredytami na remont mieszkania są kredyty gotówkowe i hipoteczne. Na kredyty gotówkowe decydują się zazwyczaj osoby, które planują niewielki remont, nie pochłaniający znacznej ilości gotówki. W ich przypadku zaciągnięcie kredytu hipotecznego byłoby nieopłacalne, choćby ze względu na koszty wszystkich formalności, których trzeba dopełnić przy tego rodzaju pożyczce. Wybierając najlepszy kredyt, warto skorzystać z porównywarki kosztów kredytu (np. takiej jak na tej stronie), aby mieć pewność, że wybieramy najtańszy kredyt.

Kredyt hipoteczny lepiej sprawdza się w przypadku remontów na szerszą skalę, które pochłaniają znaczne sumy pieniędzy. W stosunku do takich kwot opłaty administracyjne wydają się znikome. Kredyt hipoteczny zazwyczaj zaciągany jest pod hipotekę nieruchomości i może być rozłożony na bardzo długi czasu.

Podziel się!

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!