Jak urządzić małą łazienkę z myślą o gościach?

Jak urządzić małą łazienkę z myślą o gościach?

Jak urządzić małą łazienkę z myślą o gościach?
15 grudnia
11:40 2014

Coraz częściej w wielu domach można znaleźć naprawdę ciekawe rozwiązania jeżeli chodzi o łazienki. Z jednej strony łazienka przeznaczona dla domowników, a z drugiej strony z myślą tylko i wyłącznie o gościach. Jednak największe problemy pojawiają się wtedy, gdy łazienka dla gości posiada stosunkowo mały metraż, z którym nie można nic poradzić. Chociaż bardzo by się chciało to po prostu nic się z tym nie zrobi. Jednak mimo tego trzeba zagospodarować tak miejscem, żeby przebywający u Was goście mogli w spokoju skorzystać z toalety, umyć ręce, czy też wziąć prysznic. Mimo wszystko nie ma się o co martwić ponieważ wszystkie te funkcje sa również możliwe do zorganizowania w stosunkowo małej łazience.

Ile łazienek potrzeba w domu?

W dzisiejszych czasach odchodzi się do starodawnej tradycji, w której wystarczyła jedna łazienka na cały dom. Powoli staje się standardem, że musi być minimum jedna łazienka na każda kondygnację w domu. Mimo wszystko ich liczba, wielkość oraz wyposażenie zależą w głównej mierze od wielkości domu, rodziny oraz oczywiście od możliwości finansowych. Jednak podczas planowania łazienek warto wziąć również pod uwagę nie tylko potrzeby domowników, ale również odwiedzających gości. Ponieważ coraz częściej dosyć niekomfortowo gościć ludzi w tych samych miejscach, z których korzystają domownicy. W tej sytuacji powinny odnaleźć się bardzo dobrze osoby, które bardzo często przyjmują do siebie gości i po prostu zdają sobie sprawę z tego, że tak samo jak potrzebny jest pokój gościny tak samo potrzeba odpowiedniej łazienki dla gości.

Gdzie umieścić łazienkę dla gości?

Wygląd oraz umiejscowienie małej łazienki dla gości jest zależne przede wszystkim od tego jaki tryb życia oraz jaki sposób wolnego czasu preferuje rodzina wraz z gośćmi. Jeżeli w domu jest tendencja do wspólnego biesiadowania, czy urządzania wieczorów filmowych wraz ze znajomymi to łazienka gościnna powinna znaleźć się blisko strefy dziennej i salonu. Warto pamiętać, że ta łazienka wcale nie musi być spora. Najważniejsze jest to aby wykorzystać ją w sposób jak najbardziej efektywny. Maksymalne wykorzystanie posiadanej przestrzeni to podstawa. Mała łazienka powinna być łatwo dostępna dla każdego gościa, żeby bez skrępowania mógł ją znaleźć. Ponadto nie trzeba jej umieszczać w sposób centralny na przeciwko jadalni, czy też salonu, bo może to wydać się dosyć niesmaczne. Jeżeli często odwiedzają was goście, chociażby rodzice i zostają oni na noc. To warto urządzić łazienkę w taki sposób, aby była ona w pełni wartościowa. Czyli żeby można było tam znaleźć kabinę prysznicową, albo wannę. Taka łazienka powinna zazwyczaj znajdować się w okolicy pokoju gościnnego.

Jak zaaranżować małą łazienkę?

Można stwierdzić bez zbędnej dyskusji, że mała gościnna łazienka powinna być pewnego rodzaju wizytówką domu. Ponieważ to w niej goście będą przebywać i załatwiać swoje sprawy. Dlatego tak istotne jest, aby wykończyć ją bardzo starannie i dobrać do niej całe wyposażenie pod kątem estetyki i funkcjonalności. Cały plan małej, gościnnej łazienki powinien zostać dobrze przemyślany. Poza samymi urządzeniami sanitarnymi trzeba również pamiętać o tym, że w łazience dla gości nie może zabraknąć półek, wieszaków na ręczniki, czy też lustra. Warto również zadbać o to, aby w łazience zagościł elegancki klimat, który można wytworzyć przy pomocy chłodnych, jasnych barw okładzin ściennych oraz okładzin podłogowych. W sytuacji gdy zdecydujecie się na wybór materiałów naturalnych musicie pamiętać o tym, aby dobrać do niego odpowiednie oświetlenie, które będzie wydobywało ich barwę i strukturę. Ponadto ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza w małej łazience mogą być fototapety. Odpowiednio dobrane mogą w bardzo znaczący sposób poszerzyć wizualnie łazienkę.

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!