Jak urządzić łazienkę małżeńską?

Jak urządzić łazienkę małżeńską?

Jak urządzić łazienkę małżeńską?
01 kwietnia
08:50 2015

W dzisiejszych czasach coraz częściej małżeńska sypialnia łączy się z przeznaczoną dla tejże pary ich osobistą łazienką, albo czasami nawet pokojem kąpielowym. Jednakże co zrobić, żeby urządzić łazienkę w taki sposób, aby korzystanie z niej było samą przyjemnością, a wręcz można powiedzieć aby było to komfortowe i czysto relaksacyjne doznanie. Co takiego potrzebuje para małżonków, aby idealnie się poczuć w swojej łazience? Jakich urządzeń sanitarny użyć aby oboje małżonków mogło czuć się naprawdę komfortowo w ich łazience? Żeby odpowiedzieć sobie na te wszystkie pytania trzeba zdać sobie sprawę z tego, że osobista łazienka musi być traktowana w sposób wyjątkowy i właśnie bardzo osobisty. Te traktowanie trzeba wyrażać właśnie poprzez dobór odpowiedniego rodzaju sprzętów.

Jakie urządzenia powinny znaleźć się w małżeńskiej łazience?

W przypadku tego typu łazienki warto zastosować urządzenia, które zdecydowanie wykraczają swoimi funkcjami poza standardowe potrzeby higieniczne, a oferują w głównej mierze już poczucie komfortu oraz niewątpliwego relaksu. Bardzo dobrym rozwiązaniem tutaj będzie zastosowanie chociażby wanny z hydromasażem. Ponadto łazienka skierowana w głównej mierze do małżonków powinna posiadać pełen program. Chodzi tutaj dokładnie o to, że takie pomieszczenie powinno być wręcz sanktuarium kąpielowym, które spełnia wymogi obojga małżonków. Dlatego w takiej łazience nie może zabraknąć wanny ani prysznica. Montując wannę warto zapamiętać, że idealnym rozwiązaniem do takiego pomieszczenie będzie użycie wanny wolno stojącej. Ponieważ tego typu wanna idealnie nadaje się do odpoczynku po ciężkim dniu w pracy. Ponadto w łazience skierowanej do pary powinny znajdować się dwie wygodne umywalki, albo jedna podwójna oraz sedes i bidet. Najlepszym rozwiązaniem byłoby to, gdyby takie pomieszczenie miało chociażby 9 metrów kwadratowych. Wtedy można by w sposób swobodny zaaranżować całe wnętrze tejże łazienki.

Jeżeli zależy wam bardzo na funkcjonalnemu rozmieszczeniu sprzętów w całej łazience. To warto pamiętać o tym, ze najlepsza opcją jest dobór takiego pomieszczenia, które swoim wyglądem najbardziej przypomina kwadrat. Wtedy bardzo dobrze i dosyć oszczędnie można gospodarować przestrzenią. Chociażby w takich przypadkach, gdy ze względu na ograniczoną przestrzeń trzeba chociażby ułożyć wannę, albo prysznic przykładowo w narożniku. Dzięki czemu para małżonków będzie mogła bez skrępowania korzystać z takiej łazienki. Ponadto żeby zadbać o intymność warto oddzielić część kąpielową pokoju od części sypialnej. Wannę, wraz z umywalką i prysznicem można ulokować tuż przy drzwiach. Zaś sedes wraz z bidetem powinno się umieścić znacznie bardziej w głębi pomieszczenia. Ponadto trzeba zadbać o to, aby nic nie utrudniało w żaden sposób dostępu do urządzeń zamontowanych w takiej łazience.

Rola kabiny prysznicowej w małżeńskiej łazience

Obojętnie czy w małżeńskiej łazience znajduje się podwójna wanna, czy też pojedyncza to i tak warto zdecydować się na zamontowanie dodatkowo prysznica. Najbardziej efektowne będą kabiny prysznicowe z płaskim brodzikiem. Jeżeli dodatkowo go wmurujesz to nadasz łazience bardzo indywidualny wygląd. Dzięki czemu zyskasz zdecydowanie na przestronności pomieszczenia. Ponieważ wyda się ono wówczas znacznie większe, a przy tym nie będzie efektu jakoby było ono przeładowane urządzeniami. Zaś jeżeli dysponujesz wnęką w swojej łazience to wiedz, że do niej wystarczą Ci jedynie drzwi, albo zasłonka. Dzięki wydzieleniu natrysku ścianką, czy też ściankami. Zyskasz dodatkowe możliwości naprawdę ciekawej aranżacji wnętrza. Ponadto jeżeli zrezygnujesz z gotowej kabiny będzie można dopasować wymiar brodzika do własnych potrzeb. Jednak o tym powinno się już pamiętać na samym początku, podczas budowania łazienki.

Jaką wannę urządzić w łazience pary małżeńskiej?

Jeżeli masz ochotę nieco wyróżnić swoją łazienkę dla dwojga to warto, abyś zdecydował się na użycie wanny wolno stojącej. W przypadku tego typu wanien najbardziej dominują wanny okrągłe oraz owalne. Można również znaleźć inne kształty, chociażby w kształcie serca, czy łzy. Wanny wolno stojące są zwyczajowo większe niżeli normalne wanny, które przeznaczone są do zabudowy przyściennej. Tego typu wanny często są projektowane dla dwóch osób. Wanny wolno stojące mają to do siebie, że bardzo zachęcają do relaksu, a gdy się w nich leży czuje się niesamowity komfort, dlatego też często przy tego typu wannach można znaleźć specjalnie wyprofilowane podłokietniki. Mimo wszystko tego typu wanny są stosunkowo drogie. Jednak jak to już w tym świecie bywa za specjalną komfort i wysokiej jakości relaks trzeba również płacić niemałe pieniądze. Ponadto gdy chce się kupić taką wannę trzeba również zwrócić uwagę na to czy w jej cenie znajduje się również obudowana wanny, zwłaszcza jeżeli posiada ona zaokrąglone boki. Ponieważ w innym razie narazicie się na poważne koszta.

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!