Na co zwrócić uwagę podczas zakupu sedesu?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu sedesu?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu sedesu?
15 grudnia
11:40 2014

Wybór całkowicie nowego sedesu nie należy do najprostszych rzeczy. Nie można podjąć tej decyzji pochopnie. Ponieważ chcąc czy nie chcąc będzie to urządzenie sanitarne, które musi służyć przez konkretnie długi czas. Dobranie odpowiedniego sedesu jest kwestią istotną jeżeli ktoś planuje odpowiednią aranżacje całej łazienki. Obojętnie czy chcecie wymienić tylko i wyłącznie swój sedes, czy chcecie dokonać remontu całej łazienki. To i tak musicie zdawać sobie sprawę z tego jak istotny jest jego wybór. Istnieje nieprawdę wiele kwestii, które powinno się wziąć pod uwagę przed dokonaniem takowego zakupu. Dużo osób niestety tego nie robi, a potem się okazuje, że takowe urządzenie sanitarne nie spełnia oczekiwań osoby, która go nabyła. Jednak często okazuje się to zbyt późno, aby móc go już zwrócić.

Najważniejsze aspekty podczas kupowania sedesu?

Jeżeli znajdziecie się w takiej sytuacji, że będziecie musieli kupić sedes to pamiętajcie o tym, że musicie zwrócić uwagę na rodzaj podejścia kanalizacyjna, czyli odcinka łączącego miskę ustępową oraz pion kanalizacyjny. Jeżeli znajduje się w ścianie to będzie pasować do niego miska ustępowa z odpływem poziomym tzw. typ poznański, zaś jeżeli znajduje się w podłodze to będzie tutaj trzeba użyć miski z odpływem pionowym tzw. typ warszawski. Można oczywiście również nabyć miskę z odpływem uniwersalnym, która daje się zamontować w obu przypadkach.

Jaki sedes do jakiego wnętrza?

Jeżeli Wasza łazienka jest wykończona w stylu nowoczesnym to warto wybrać sedes wiszący. Jest to sedes, który jest zamontowany na stelażu instalacyjnym. Dzięki takiemu zastosowaniu można ukryć wszelkie instalacje, oraz zbiornik spłukujących. Co znacząco ułatwi utrzymanie czystości wokół miski ustępowej. Bądź co bądź montaż stelaża nie należy do najtrudniejszych rzeczy na świecie, można wręcz rzec, że należy on do dosyć łatwych oraz szybkich. Zaś sama konstrukcja, jeżeli zostanie odpowiednio dobrana i dobrze zamontowana powinna byc bardzo wytrzymała. Warto zaznaczyć, że wiszące miski ustępowe oraz bidety są testowane z obciążeniem rzędu 400 kilogramów. Dlatego większość osób nie ma się o co obawiać, gdy dobrze zamontuje stelaż instalacyjny. Same stelaże do zabudowy lekkiej tworzą samonośną konstrukcję, którą jedynie co to wystarczy obudować płytami gipsowo-kartonowymi. Zaś modele stelaży do zabudowy ciężkiej trzeba obmurować, tak aby mogły utrzymać ciężar przyborów sanitarnych.

Jaką deskę wybrać do sedesu?

Obojętnie czy posiadacie miskę ustępową wiszącą, czy też stojąca to i tak możecie do niej dokupić deskę w wersji antybakteryjnej lub deskę wolno opadającą, która posiada system amortyzujący i wyciszający jej opadanie. Są one idealnym rozwiązaniem do wszystkich rodzin, w których są dzieci. Wtedy można być bezpiecznym o to, że takie małe dziecko będzie bezpieczne i nie będzie narażone dolegliwości, które mogą wyniknąć z nieodpowiednio dobranej deski. W sytuacji gdy w Waszej łazience jest zdecydowanie za mało miejsca na bidet to możecie wyposażyć swój sedes w deskę z funkcją bidetu. W takim przypadku, jeżeli niedaleko miski ustępowej znajdzie się umywalkę to można ją wyposażyć w baterię z dodatkową rączką bidetową.

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!