Styl rustykalno-industrialny w jadalni

Styl rustykalno-industrialny w jadalni

Styl rustykalno-industrialny w jadalni
15 grudnia
11:42 2014

Jadalnia jest miejscem, które tworzy niesamowicie wyjątkowy nastrój w domu. Tak naprawdę to tutaj spotyka się cała rodzina, delektując się przepysznymi rodzinnymi posiłkami. Dodatkowo przeżywają tutaj tak naprawdę bardzo wiele przeróżnych i ważnych okazji swojego życia, albo wykonują tutaj swoje najzwyklejsze i najbardziej codzienne obowiązki. Jadalnia powinna być pomieszczeniem, które zachęca do otwartości. Nie zamykając się przed ludźmi. Ponadto powinna być również na tyle wygodna i praktyczna, tak aby mogła zapewnić wszystkim osobom, które w niej przebywają całkowite poczucie spokoju oraz zgodne z nimi samymi godne warunki, które wiążą się z tym jak dużo czasu przebywa się w tym pomieszczeniu. Podczas rodzinnych obiadów, czy zapraszając znajomych, albo organizując wykwitną kolacje nie może być czegoś co będzie przeszkadzało Wam, czy Waszym gościom w cieszeniu się z przepysznego jedzenia oraz swojego towarzystwa. Tego typu sprawy są bardzo istotne, a rytuał jedzenia powinien być pewnego rodzaju sacrum.

Jak prezentują się rustykalno-industrialne jadalnie?

Wiele osób zauważa fakt, że rustykalne jadalnie, a raczej materiały, które są w nich użyte należą do dosyć ciężkich. Jednak jeżeli połączy się to w jedną całość to tak naprawdę okaże się, że rustykalne jadalnie są w tym wszystkim bardzo ciepłe. Podstawowym materiałem, który używa się w przypadku tego typu aranżacji to przede wszystkim jest drewno. Często można się również z taką aranżacją, że zastosowane drewno w tego typu jadalni jest tak naprawdę nieobronione, dzięki czemu można odnieść pewnego rodzaju wrażenie jakoby przebywało się w lesie, albo te meble zostały z niego wyciągnięte, czy chociaż materiał, który został użyty do ich produkcji. Chociaż mimo tego, że atmosfera wnętrza może się przez tego typu meble wydawać dosyć ciężka i surowa, to jednak jest ona zmiękczana przez bardzo urokliwe i gustowne dodatki, które ciężko znaleźć w innych stylach wnętrzarskich. Delikatne, kwiaty w wazonie, powiewające białe firanki czy też haftowane serwetki. Zaś jeżeli chodzi o styl industrialny. To warto wspomnieć, że jego geneza wywodzi się wprost z fabryk. Na pierwszy rzut oka metalowe, zimne sprzęty mogą nijak sie mieć do atmosfery, która powinna panować w jadalni. Jednak w sytuacji, gdy połączy się oba te style na raz to może się okazać, że tak naprawdę całe wnętrze prezentuje się nad wyraz interesująco.

Jak ciekawie zaaranżować wnętrze jadalni w stylu rustykalno-industrialnym?

Żeby osiągnąć w takiej jadalni jak najbardziej zamierzony efekt trzeba skupić się na kilku podstawowych elementach wystroju. Podstawowym elementem w każdej jadalni to odpowiedni stół. Jest on swoistym sercem całego pomieszczenia. Stół powinien być tak zaaranżowany, aby był w stanie odzwierciedlić nastroje wszystkich domowników. Prawda jest taka, że to domownicy są częścią tegoż, że domu, tak samo każdy powinien mieć część we wspólnych meblach. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wybór stołu, który jest jednocześnie mocny, trawy i posiada widoczne słoje oraz sęki. Nada to całemu wnętrzu zdecydowanego charakteru. Taki stół jest wręcz meblem z prawdziwego zdarzenia. Dodatkowo najlepszym rozwiązaniem kolorystycznym w tym przypadku będzie naturalny kolor drewna. Zaś jeżeli chodzi o dobór krzeseł to jest tutaj zdecydowanie więcej dowolności i można połączyć ze sobą drewniane, naturalne krzesła z ażurowymi, stalowymi siedziskami. Ciekawie można zaznaczyć kontrast poprzez użycie krzeseł stalowych wyłącznie w lekkiej formie.

Jakie oświetlenie powinno panować w jadalni w stylu rustykalno-industrialnym?

Aranżując takie pomieszczenie nie można zapomnieć o świetle, które tutaj pełni bardzo kluczową rolę. Oświetlenie swoim stylem powinno nawiązywać przede wszystkim do wnętrza fabryk z przełomu XIX i XX wieku. W tym przypadku przede wszystkim powinno położyć się nacisk na formę, ponieważ im bardziej ciekawy kształt tym zdecydowanie lepszy ostateczny efekt. Oświetlenie może być zastosowane w postaci jednej lampy sufitowej, która zostanie zawieszona w centralnym miejscu nad stołem, albo można również użyć kilku lamp tego samego rodzaju i umiejscowić je w kluczowych miejscach w jadalni. Dzięki czemu powinny przywodzić na myśl przede wszystkim stare, dawno zapomniane pracownie.

1 komentarz

  1. Ignrgen
    Ignrgen Maj 10, 10:17

    Many thanks extremely valuable. Will share site with my good friends

    Reply to this comment

Napisz komentarz!