Aranżacja jadalni w stylu vintage

Aranżacja jadalni w stylu vintage

Aranżacja jadalni w stylu vintage
13 lutego
10:40 2015

Nieszablonowe oraz modne aranżacje jadalni są dosyć rzadkim połączeniem, jednak tym razem jest nieco inaczej. Ponieważ aranżacja jadalni w stylu vintage pozwoli Ci zmienić swoje klasyczne pomieszczenie w coś zdecydowanie bardziej awangardowego, czego wcześniej jeszcze nie byłeś w stanie poznać. Stylistyka vintage w dzisiejszych czasach jest bardzo modna z tego względu, że łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy współczesności i dodaje do tego również umiłowanie do starych przedmiotów, które posiadają mocny charakter. Jest to idealna propozycja dla ludzi, którzy mają dosyć nudnych i schematycznych wnętrz, które można spotkać u co drugiej osoby w domu. W sytuacji gdy zastosuje się ten styl do zaaranżowania swojej jadalni to z będzie można w błyskawiczny sposób dostrzec jak bardzo pomieszczenie się zmieniło. Dzięki wybraniu stylu vintage zdecydowanie otrzyma się pomieszczenie, które całą swoją osobowością jasno pokazuje, że jest zaaranżowane w sposób niebanalny i niekonwencjonalny, odrzucając przy tym utarte schematy ze stylu nowoczesnego i klasycznego.

Jakich kolorów użyć do jadalni w stylu vintage?

Podczas aranżowania jadalni w stylistyce vintage dobrym pomysłem będzie postawienie na ciemne, ale eleganckie barwy, które razem będą tworzyły zaskakujące kompozycje. Ciekawym rozwiązaniem jest użycie atłasowego grafitu, a do tego zestawienie go z szyfonowym beżem. Będzie to idealne rozwiązanie dla osób, które oczekują od wnętrza zdecydowanej awangardowości oraz chcą uciec od schematycznych i strasznie nudnych wnętrz, które nie wnoszą sobą nic ciekawego. Zaś w sytuacji, gdy zdecydujecie się na nieco inną aranżacje, czyli chociażby połączenie przygaszonej zieleni z odrobiną karmelowego zamszu to dzięki takiej mieszance otrzymacie bardzo przyjemne dla oka efekt retro, który będzie kojarzył się z kolorystyką używaną na przełomie lat 60 i 70. Podczas projektowania wnętrz typu vintage ważnym elementem jest bowiem łączenie przeszłości wraz z teraźniejszością. Jest to trudny zabieg, ale jeżeli naprawdę zależy Wam na odpowiedniej aranżacji takiego wnętrza to powinniście poradzić sobie z nim bez większego problemu.

Jakiego wyposażenia użyć do jadalni w stylu vintage?

Jak to w każdej jadalni już jest najbardziej istotną kwestią związaną z jej odpowiednią aranżacją jest przede wszystkim dobór odpowiednio dużego stołu wraz z krzesłami. Bardzo dobrym wyborem w tym przypadku będzie dobranie starego modelu stołu. Takiego stołu warto poszukać na targu antyków, albo można skorzystać z internetu. W internecie istnieje bardzo dużo ciekawych ofert. Zwłaszcza, że wiele osób często sprzedaje takie antyczne meble naprawdę tanio. Jeżeli chcecie dopełnić wnętrze to możecie nabyć krzesła w różnej stylistyce, dzięki czemu pomieszacie elementy retro z elementami współczesnymi. Ponadto w jadalni powinien znaleźć się kredens, w którym bezie można schować talerze, naczynia oraz inne niezbędne przybory jadalniane. W tym stylu najlepszym rozwiązaniem będzie zakup takiego modelu, który stoi na wysokich nóżkach. Będzie on bardzo ciekawie nawiązywał do stylistyki z lat 70. Warto również do pomieszczenie dodać kilka wyrazistych dodatków, które idealnie będą dopełniać całe wnętrze. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie wazonu z barwionego szkła oraz do tego rozłożenie dywanu, który na myśl będzie przywodził perskie tkaniny. Dodatkowo bardzo dobrym pomysłem będzie rozświetlenie całości przy pomocy duże industrialnej lampy, którą najlepiej zaświecić nad stołem.

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!