Gdzie umieścić stół kuchenny w jadalni?

Gdzie umieścić stół kuchenny w jadalni?

Gdzie umieścić stół kuchenny w jadalni?
29 maja
10:57 2015

Wybór miejsca stołu powinno być przede wszystkim zależne od tego jaki to jest konkretnie stół. Jeżeli stół ma kształt okrągły to powinien on być zaaranżowany w innym miejscu, niżeli stół przykładowo prostokątny. Ponieważ stół okrągły potrzebuje więcej przestrzeni i nie można go umieścić chociażby pod ścianą, tak jak stołu prostokątnego. Dodatkowo trzeba też pamiętać, ze w większości przypadków stół jest właśnie tam umieszczany. Z racji tego, że zajmuje mało miejsce. Często się też zdarza, że taki stół jest tylko miejscem, w którym spożywa się codzienne posiłki, albo jest traktowany jako dodatkowy blat chociażby do przygotowywania potraw.

Jeżeli jesteście zwolennikami kuchennych klimatów to powinniście szukać domów z dużą kuchnią, ponieważ w innym razie będzie trudno Wam się odpowiednio zająć kuchennymi sprawami. Warto również wspomnieć, że jeżeli macie jeden stół w kuchni to ciekawym rozwiązaniem jest również dokup kolejnego stołu, który może być traktowany w sposób bardziej reprezentacyjny. Ponieważ kuchnia często nie jest miejscem, w którym można by przyjmować gości, zwłaszcza takich, którym chce się w jakikolwiek sposób zaimponować, a warto pamiętać o tym, że tego typu rzeczy to bardzo istotne kwestie, zwłaszcza jeżeli zależy Wam na dobrym odbiorze Was oraz Waszego wnętrza.

Częstym rozwiązaniem jeżeli chodzi o umieszczenie stołu to również ułożenie go pomiędzy otwartą kuchnią, a salonem. Wtedy może pełnić jednocześnie rolę bardziej reprezentacyjną oraz być miejscem, w którym przygotowuje się posiłki, czy spędza się czas ze znajomymi. W takim przypadku również ciekawym pomysłem jest lekkie przesłonienie takiej kuchni. Wtedy korzystanie z jadalni nie będzie w żaden sposób zakłócane przez rzeczy, które dzieją się w kuchni. Jako zasłony można użyć chociażby ażurowych mebli, czy też wysokiego barku, jeżeli dodawanie ściany nie jest dla Was odpowiednią alternatywą.

Jak oświetlić stół kuchenny?

Warto zadbać o to, żeby tuż nad samym stołu, dosłownie w jego centralnym punkcie, czyli samym środku wisiała lampa. Warto o tym pamiętać już na samym początku, zwłaszcza w momencie gdy projektuje się wnętrze takiego pomieszczenie i instalacje elektryczną. Dlatego też najlepiej wcześniej znać przyszłe miejsce stołu i jego wielkość. Istotnym elementem, który trzeba również wziąć tutaj pod uwagę jest fakt jak wysoko będzie zawieszona tego typu lampa. Najczęściej lampy są wieszane mniej więcej na wysokości 50-60 centymetrów nad blatem stołu. Dzięki takiemu ustawieniu lampa nie będzie razić nikogo w oczy i nie będzie jednocześnie zasłaniać twarzy osób, które spotkają się razem, aby zjeść wspólny posiłek. Istotne jest również dobranie odpowiedniej formy oraz koloru i kształtu dla takiej lampy. Prawda jest taka, że lampa nad stołem powinna być traktowana jako pewnego rodzaju zwieńczenie całej aranżacji jadalni. Z tej właśnie kwestii zdają sobie sprawę bardzo mocno wszelkiej maści projektanci, którzy aranżują jadalnie w sposób zawodowy i bardzo profesjonalny. Mimo wszystko znalezienie najbardziej optymalnej jadalni, która pasuje idealnie do wnętrza nie jest najłatwiejszym zadaniem. Trzeba się liczyć z tym, że w większości przypadków trudno znaleźć odpowiednią lampę do wnętrza, które się projektuje. Nie warto dać się zwieść oryginalnym formą przeróżnej maści lamp, ponieważ najbardziej istotną kwestią jest tutaj funkcjonalność. Lampa przede wszystkim powinna w całości oświetlać blat. W innym przypadku może się okazać, że jest ona nieefektywna. Nad stołem, w jadalni w zupełności wystarczy tylko jedna wisząca lampa, która będzie wyposażona chociażby w świetlówki kompaktowe o mocy 230 voltów.

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!