Urządzenie pokoju dla nastolatki

Urządzenie pokoju dla nastolatki

Urządzenie pokoju dla nastolatki
03 lutego
08:59 2015

Okres dojrzewania bywa naprawdę bardzo ciężki do zniesienia przez rodziców. Jednakże to właśnie wtedy dzieci zaczynają nabierać własnej świadomości. Dlatego ten okres powinien być naprawdę okresem największej pomocy oferowanej przez rodziców. Rodzice powinni pomagać swojemu dziecku pokonywać trudności losu, a do tego dać możliwość wyrazu się osobie w takim wieku. Chłopcy przeżywają ten stan w nieco innym stopniu, niżeli dziewczynki. Mimo wszystko są oni znacznie bardziej spokojniejsi. Ponieważ dziewczynki w tym właśnie wieku przeżywają bardzo różne doświadczenia w głównej mierze są one natury emocjonalnej. Dlatego też trzeba zadbać o to, aby mogły one się dobrze rozwijać i żeby miały chociaż jedno miejsce, w którym wszystko będzie takie jak tego sobie wyobrażają. Każda nastolatka potrzebuje swojego kąta, gdzie będzie mogła zaznać spokoju i odpocząć, gdzie nikt jej nie będzie zakłócał świętego spokoju. To właśnie w swoim pokoju musi ona podejmować trudne decyzje związane z jej życiem emocjonalnym. Są to trudne decyzje z jej perspektywy, które tylko ona może podjąć. Dzięki czemu będzie rozwijał się jej charakter i kształtowała się jej osobowość. Żeby wspomóc odpowiedni rozwój psychiczny nastolatki trzeba zdawać sobie sprawę, że aranżacja pokoju jest bardzo istotna.

O czym pamiętać aranżując pokój nastolatki?

Aranżując pokój dla nastoletniej dziewczynki trzeba pamiętać o tym, że musi on łączyć w sobie tak naprawdę dwa różne światy. Z jednej strony świat dziecięcy, a z drugiej światło dorosłych. Dlatego dobrym zastosowanie kolorystycznym jest zastosowanie przechodzenia z jasnego dziewczęcego różu w nasycony amarant. Dodatkowo warto również zastosować takie wesoły kolory jak zielony i pomarańczowy, które rozbroją powagę ciemnego brązu. Jeżeli chodzi o zastosowanie mebli to mogą one kontrastować ze sobą. Można kupić ciemne, drewniane, dojrzałe meble, które sąsiadowałyby z elementami dziewczęcymi takimi jak chociażby wyłożona puchem huśtawka, czy dziewczęca krzesła. Dodatkowo można również zastosować czerwone kinkiety, które oświetlały by pomieszczenie nadając mu nutki kobiecości.

Jak podzielić pokój nastolatki?

Najlepszym sposobem jest podzielenie takiego pomieszczenia na dwie części. Pierwsza z nich to część sypialniano-garderobiana, a druga część gabinetowa. Pierwsza część mogłaby w sobie zawierać dużą szafę, stylową toaletkę. Czyli typowe kobiece elementy. Jednakże z sufitu mogłaby zwieszać się huśtawka, a na łóżku widniałyby misie, które w ciekawy sposób kontrastowałyby z całym wnętrzem. Zaś jeżeli chodzi o drugą część to tutaj już powinna panować pełna powaga. Biurko z laptopem oraz kątem wypoczynkowym, w którym królowałby fotel oraz sprzęt grający i ciemne komody. Tak zaaranżowane pomieszczenie będzie idealne dla każdej nastoletniej dziewczynki, która jest na etapie wchodzenia w dorosłość.

Na co zwrócić uwagę aranżując wnętrze pokoju nastolatki?

Aranżując pokój nastolatki powinno się wpierw zwrócić uwagę na kolory. Chodzi tutaj głównie o to, żeby użyte kolory były nasycone, dopełniały się, a do tego kolory w ramach jednej palety powinny się tonalne różnicować. Dodatkowo bardzo ciekawym elementem jest huśtawka na środku pokoju. Jest to element, który naprawdę zaskakuje i wyróżnia się. Cechuje go nastrój zabawy i niefrasobliwości. Jest on zdecydowanie bardziej dekoracyjny, niżeli funkcjonalny.

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!