Jak urządzić stylową sypialnie

Jak urządzić stylową sypialnie

Jak urządzić stylową sypialnie
19 stycznia
08:42 2015

Urządzenie stylowej i jednocześnie funkcjonalnej sypialni może okazać się dla wielu osób bardziej skomplikowane niż z początku mogli o tym sami pomyśleć. Prawda jest jednak taka, że taka aranżacja mimo pewnych trudności może zostać ujarzmiona w bardzo ciekawy sposób. Dodatkowo, gdy zrezygnuje się z utartych schematów i stereotypów związanych z pojęciem stylowości takiej sypialni i zacznie się ją traktować znacznie bardziej indywidualnie, nie kładąc głównego nacisku na symetrię, to właśnie dzięki temu będzie miało się znacznie bardziej stylowe wnętrze, a przy tym wyda się o wiele mniej pieniędzy, niżeli zrobiłoby się to w przypadku tak stereotypowej aranżacji stylowej sypialni. Ponadto, żeby urządzić stylową sypialnie trzeba kierować się kilkoma, w miarę prostymi punktami, dzięki, którym będzie można osiągnąć to co wydawało się z początku tak naprawdę wręcz niemożliwe, albo chociaż bardzo kosztowne w realizacji.

Urządzanie sypialni

Jest naprawdę kilka bardzo sprawdzonych metod, dzięki którym ostateczny efekt będzie wręcz piorunujący. Zwłaszcza jeżeli oczekujesz od swojej sypialni poza samą stylowością również głębokiego i komfortowego snu oraz rześkiego przebudzenia, dzięki któremu będziesz miała ochotę na efektywne spędzanie całego dnia.

1. Łóżko z baldachimem

Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie zwłaszcza w mieszkaniach typu studio. Dla osób, które nie chcą wydawać zbyt dużo pieniędzy można polecić wykonanie baldachimu całkowicie samemu. Taką konstrukcję można zrobić z zestawu chromowanych rurek, które można nabyć chociażby w składzie budowlanym. Po zakupie wystarczy umocować je do sufitu. Ponadto w sytuacji, gdy jednak istotna jest dla Was kwestia związana nie tylko z romantyzmem i stylistyką, ale również z funkcjonalnością i wygodą to powinniście zainwestować w materac zdrowotny, który będzie uginał się w tylko w danym punkcie nacisku.

2. Szafki nocne

Prawda jest taka, że większość osób aranżuje swoje pomieszczenia niczym hotele. Żeby wnętrze miało indywidualny i bardzo ciekawą estetykę, która wyróżnia się na tle innych to trzeba zerwać z hotelową symetrią. Zwłaszcza, że tego typu aranżacje tak naprawdę wychodzą najdrożej, a mimo wszystko nie prezentują się zawsze w sposób fenomenalny. Aranżując swoją sypialnie warto postawić na minimalizm i prostotę. Materiał szafki powinno dobrać się do wnętrza, tak aby dobrze się komponował z resztą pomieszczenia. Jednakże naprawdę ciekawym rozwiązaniem jest zakup szafek chociażby z pleksiglasu, albo plastiku.

3. Podłoga

Najlepszym rozwiązaniem do zaaranżowania stylowej sypialni jest oczywiście użycie parkietu przemysłowego. Parkiet powinien mieć mocny, nasycony kolor i powinien być odpowiednio zabezpieczony na wszelkiego rodzaju porysowania, tak aby po jakimś czasie stylowa sypialnia nie zmieniła się w porysowaną sypialnie. Ponadto ciekawym rozwiązaniem do takiej sypialni jest użycie dodatkowo chociażby dwóch różnych dywaników, z grubym włosiem. Jednak jeżeli nie jesteście zwolennikami parkietów i preferujecie znacznie wykładziny. To zastosowanie ich również jest dopuszczalne, jednakże w takim wypadku powinno się użyć wykładziny podobnej do dywanów, w pierwszym zestawie, czyli z wysokim włosiem.

4. Ściany w sypialni

Jeżeli chodzi o dobór kolorystyki to najbardziej elegancko i schludnie będzie prezentować się biała farba. Jednakże używanie ciemnych kolorów takich jak np. brąz również może być naprawdę ciekawe. Jednakże w takim przypadku trzeba będzie uważać na to, żeby jednak aranżacja takowego wnętrza nie wyszła zbyt depresyjnie. Zaś korzystając z białej farby jest się pewnym, że to się nie stanie.

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!