Aranżacja dziecięcej sypialni

Aranżacja dziecięcej sypialni

Aranżacja dziecięcej sypialni
11 lutego
10:11 2015

Aranżując dziecięcy pokój nie można podchodzić do niego w ten sam, banalny wręcz sposób co aranżacja sypialni dorosłej osoby. Podczas urządzania pokoju dziecięcego trzeba zwracać uwagę na całkowicie inne rzeczy, niżeli w przypadku osoby dorosłej. Estetyka i funkcjonalność jest ważna, jednakże patrzy się na to wszystko całkowicie z innej perspektywy. Ponieważ ten pokój musi jednak spełniać o wiele więcej funkcji oraz te funkcje muszą mieć całkowicie inny wydźwięk, niżeli inne funkcje, które zazwyczaj wręcz dominują w sypialniach u osób starszych. Tutaj wygoda i estetyka nie mają, aż takiego rozmachu. Zwłaszcza jak w sypialniach dla par. Sypialnia dziecięca musi być wielofunkcyjna. Musi być dla dziecka jego małym, całym światem, w którym jest w stanie zrobić co tylko zechce. Dlatego pokój dziecka powinien odpowiadać jego potrzebom związanym z zabawą, czy takim związanym z nauką. Zaś estetyka również nie powinna być pojmowana w dorosły sposób. W pokoju dziecięcy, maluch może mieć znacznie większą dowolność i coś co by nie uszło

O czym trzeba pamiętać aranżując pokój dziecka?

Aranżujac pokój dziecka trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt związany chociażby z tym co takie pomieszczenie ma tak naprawdę wyrażać sobą. Jeżeli dziecko jest jeszcze małe to inaczej się zaaranżuje jego pokój. Tak samo jeżeli weźmie się pod uwagę płeć dziecko. Wszystkie te aspekty są bardzo ważne przy tym, żeby odpowiednio zaaranżować pokój takiemu maluchowi. Wynika to w głównej mierze chociażby z tego, ze tak naprawdę małe dziecko dopiero się rozwija i potrzebuje pewnego rodzaju bodźców, które będą otaczać to dziecko, tak aby mogło dobrze funkcjonować w przyszłości. TEgo typu bodźce to w większości tak naprawdę kolory, czy kształty, które wpływają odpowiednio na wyobraźnie dziecka. Rozwój wyobraźni u małego dziecka jest bardzo istotny ponieważ jeżeli ona się nie rozwija to tak naprawdę w przyszłości może mieć to fatalne skutki. Dzięki szeroko rozwiniętej wyobraźni dziecko w przyszłości będzie mogło lepiej analizować konkretne sytuacje, a ponadto odczuwanie emocji będzie na znacznie wyższym poziomie. Pokój dziecka musi wspomagać jego kreatywność i być nawet w niektórych sytuacjach wręcz pewnego rodzaju pomostem pomiędzy rzeczywistością, a światem marzeń.

Jak ciekawie zaaranżować pokój dziecka?

Jednym z ciekawszych pomysłów, który idealnie się spisze w pokoju dziecka jest chociażby łóżko na kilku poziomach. Większość dzieci, których umysły są jeszcze pełne pięknych bajek i przeróżnego rodzaju wyobrażeń o wspaniałym życiu, chociażby życiu króla, czy królewny pragnie mieć swój osobisty zamek. Dzięki odpowiedniej aranżacji łóżka można coś takiego zrobić. Wtedy dziecko będzie się czuło niczym we własnym królestwie. Wystarczy zastosować przy aranżacji wnętrza dziecka pewnego rodzaju mały azyl. Idealnie mogą tutaj nadać się wielofunkcyjne meble, które mogą kryć w sobie wiele niespodzianek. Taka przestrzeń powinna być jednocześnie miejscem, które przeznaczone jest do zabawy tak jak i jednocześnie miejscem, które ma służyć dziecku jako wypoczynek. Tak naprawdę to duże i wygodne łóżko, które będzie połączone jednocześnie ze zjeżdżalnią zapewne zadowoli każdego malucha. Zaś pod łóżkiem warto zamontować domek zabaw, dzięki czemu dziecko o żadnej porze nie będzie mogło się nudzić i zawsze znajdzie coś czym się będzie mogło zająć.

Innym bardzo ciekawym elementem aranżacyjnym, którego można użyć przy projektowaniu pokoju dziecka jest chociażby farba magnetyczna. Dzięki niej w pokoju dziecka będzie można umieścić ruchome abecadło naściennie. Wystarczy pokryć tylko jedną ścianę farbą magnetyczną, żeby uzyskać niesamowity efekt. Dzięki takiej aranżacji wszystkie dzieła sztuki Waszej pociechy będą mogły widnieć na ścianie u niego w pokoju. Tego typu tablica magnetyczna może również służyć do nauki liczenia i czytania. Dzięki rozwinięciu nauki do tego typu formy, to każdy maluch będzie znacznie bardziej zachęcony tym żeby się uczyć.

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!