Jak zaaranżować wygodną sypialnię?

Jak zaaranżować wygodną sypialnię?

Jak zaaranżować wygodną sypialnię?
31 grudnia
10:25 2014

Jakie warunki powinna spełniać sypialnia, aby można było się w niej dobrze wyspać, a do tego, żeby stała się ona spokojnym i wygodnym miejscem, które jest przeznaczone w głównej mierze do odpoczynku? W dzisiejszych czasach takie zaaranżowanie sypialni bywa bardzo ciężkie. Ze względu na to, że tak naprawdę podświadomie nie pragniemy odpoczynku, a pragniemy być wiecznie w ruchu. Wynika to z tego,że w dzisiejszych czasach coraz więcej osób, popada w wyścig szczurów i zmuszają się do tego, aby coraz to szybciej i szybciej pracować, tak aby wyciągać z siebie jak najwięcej, często pracując ponad swoje siły. Jednak w życiu trzeba zadbać o to, żeby móc się wygodnie wyspać. Dlatego aranżacja sypialni w taki sposób, aby była ona nie tylko wizualnie piękna, ale również funkcjonalna i bardzo wygodna nie należy do najprostszych rzeczy. W takiej sytuacji trzeba wiedzieć o kilku podstawowych zasadach, którymi powinien kierować się każdy kto chce, żeby jego sypialnia naprawdę była ciekawym i zarazem komfortowym wnętrzem.

O czym pamiętać aranżując wygodną sypialnie?

Podstawowym czynnikiem podczas aranżacji sypialni to kwestia gdzie powinna ona się znajdować. Jeżeli cały czas jesteście na etapie projektowania swojego domu to musicie uwzględnić najbardziej korzystne miejsce dla takiej sypialni. Chodzi tutaj dokładniej o to, ze sypialnia nie może znajdować się w pobliżu miejsc, które tak naprawdę nie należą do najcichszych i mogą zagłuszać Wasz sen. Zwłaszcza jeżeli prowadzicie nocny tryb życia, pracując wieczorami, a śpiąc w dzień. Wtedy umiejscowienie sypialni w taki sposób, że mieści się ona obok pokoju, który nie należy do najcichszych może być naprawdę bardzo niekorzystne dla Waszego samopoczucia, ale również dla Waszego zdrowia. Ponieważ jeżeli chcecie zadbać o swoje zdrowie musicie wiedzieć, że odpowiedniej jakości sen to tak naprawdę kwestia wręcz podstawowa. Wiele osób o tym zapomina i woli spać nawet po raptem 5 godzin dziennie. Prawda jest taka, że powinno się unikać takiego trybu życia i zacząć sypiać minimum 7 godzin w nocy. Jednak i tak najlepszą opcją jest spanie standardowych 8. Chociaż w dzisiejszych czasach bywa to naprawdę trudne.

Zadbaj o wielkość sypialni

Sypialnia musi być odpowiedni wielka. Zwłaszcza jeżeli aranżuje się pomieszczenie, które przeznaczone jest dla pary małżeńskiej. W takiej sypialni powinna znaleźć się również garderoba. Dlatego minimalnym rozmiarem tego typu sypialni to tak naprawdę 20 metrów kwadratowych. Coraz częściej w dzisiejszych czasach łazienki są połączone z sypialnią pary, dlatego tak naprawdę te standardowe 20 metrów to również może być za mało. W takim wypadku trzeba doliczyć dodatkowy metraż, który potrzebny jest na łazienkę. To będzie oscylować w okolicach 6 metrów kwadratowych. Dlatego najlepiej, żeby tego typu sypialnia miała mniej więcej 26/30 metrów kwadratowych. Wtedy będziecie mogli być pewni,że na pewno w spokoju będzie można zaaranżować tam jednocześnie łazienkę oraz garderobę, a dodatkowo wszystkie niezbędne sprzęty sypialniane, od odpowiednio dużego łóżka po szafki nocne.

Odpowiednia wentylacja w sypialni

Trzeba pamiętać o tym, że sypialnia nie może być umieszczona w pomieszczeniu, które jest pozbawione okna. Dodatkowo trzeba też zadbać o to, żeby takie okno było otwierane w ciągu dnia, jak i zarówno w ciągu nocy. Napływające powierzchnie może dostać się do sypialni również innymi metodami. Chociażby przez rozszczelnione okno, czy nawiewniki zamontowane w oknie, albo ścianie. Jednak problematyczne bardziej jest pozbycie się z sypialni zużytego powietrza. Żeby go się pozbyć to w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest użycie kanałów wentylacji grawitacyjnej, które byłyby zakończone kratką wywiewną. Zaś innym ciekawym rozwiązaniem mogą być chociażby podcięte drzwi. Minimalna powierzchnia otworu powinna wynosić 80 centymetrów kwadratowych. Jednakże obie te alternatywy można stosować tylko i wyłącznie w sypialni na parterze. Ponieważ w sypialni na piętrze spisze się tylko i wyłącznie kanał wentylacji.

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!