Master bedroom zamiast sypialni?

Master bedroom zamiast sypialni?

Master bedroom zamiast sypialni?
07 kwietnia
11:16 2015

Coraz częściej architekci doradzają, w głównej mierze małżeństwom z dziećmi, aby zamiast zwykłej sypialni zdecydować się na master bedroom. Master bedroom to inaczej zespół pomieszczeń, w którym znajduje się najczęściej sypialnia, garderoba oraz łazienka. Tak wydzielona prywatna strefa gospodarczy coraz częściej pojawia się w naprawdę wielu przeróżnych projektach domów. Coraz większa liczba projektantów odchodzi od standardowego podziału i uważają, że jest to naprawdę bardzo ciekawe wyjście dla wielu różnych osób, które jednak cierpią na fakt, że nie posiadają pewnej prywatności w swoim domu. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, że tego typu układ pomieszczeń daje gospodarzom naprawdę sporą niezależność jeżeli chodzi o chociażby poranną toaletę. Dodatkowo posiadają oni naprawdę spory komfort jeżeli chodzi o chociażby poruszanie się w obrębie wyznaczonych pomieszczeń. Można powiedzieć, że w takim przypadku jest to pewnego rodzaju, wręcz swoisty prywatny apartament w domu. Dzięki czemu zyskuje się znacząco na poczuciu prywatności. Bo można pozwolić sobie na brak ubrania, czy też niedbałe uczesanie. Dodatkowo dzięki połączeniu funkcja spania, mycia i ubierania to można zgromadzić i chronić w jednej przestrzeni wszystkie prywatne przedmioty. Dzięki czemu nie będą one miesząc się w żaden możliwy sposób z przedmiotami, które należą do innych domowników. Jest to naprawdę świetna alternatywa dla naprawdę sporego grona par. Ponieważ cenią sobie one przede wszystkim fakt, że mogą oddzielić swoją główną sypialnie od innych, wspólnych pomieszczeń, które są w domu. Zwłaszcza jeżeli się weźmie pod uwagę fakt, że posiadają oni własną garderobę oraz łazienkę. Znacząco ułatwia to oddzielenie się od reszty domowników i zyskaniu na znacznym poczuciu intymności.

Jak duża powinna być sypialnia master bedroom?

Podstawową rzeczą w takim projekcie sypialni to uwzględnienie, żeby znalazło się w nim łóżko dwuosobowe. Najczęściej spotykanym łóżkiem do takiej sypialni to łózko o szerokości 160 cm. Trzeba również uwzględnić przejścia z obu stron. Najlepszym wyjściem byłoby zapewnienie chociażby 70 centymetrowego przejścia z każdej strony. Zakładając, że tak właśnie będzie to wszystko mniej więcej wyglądać, to takowa sypialnia powinna być szerokość co najmniej 3 metrów. Dodatkowo, aby drzwi w żaden sposób nie kolidowały z łóżkiem to minimalna długość takowej sypialni musi wziąć pod uwagę przede wszystkim długość łóżka, które najczęściej posiada około 2 metrów, oraz szerokość skrzydła drzwi co najczęściej wynosi około 80 centymetrów. Dzięki czemu łatwo obliczyć, że ostateczny wynik jaki się otrzyma będzie oscylował w okolicach 3 metrów, z obu stron, więc to da nam 9 metrów kwadratowych. Taką wielkość powinna mieć minimalnie sypialnia. Jednak preferowane są większe. Dzięki czemu można umeblować w dodatkowy sposób taką przestrzeń. Chociażby dodając tam szafki, czy inne przedmioty. Ponieważ tak małe pomieszczenie może być bardzo trudne w aranżacji i skutkować wieloma problemami.

Jaką wielkość musi mieć garderobami?

Dzięki posiadaniu garderoby można ograniczyć w sposób znaczący liczbę mebli, które trzeba będzie umieścić w sypialni. Dzięki czemu sypialnia staje się przestrzenią, której podstawowymi funkcjami są tylko i wyłącznie tak naprawdę relaks, nic więcej. Bardzo dużą zaletą takiej przestrzeni, która łączy ze sobą kilka funkcji jest chociażby to, że dzięki temu, iż posiada się garderobę u siebie w pokoju. Można bez problemu załatwić swoje sprawy związane z ubieraniem, a dodatkowo nie przeszkadzać rano swojej drugiej połówce, w spaniu. Często się zdarza tak, że jedna osoba z pary wstaje wcześniej, aby iść do pracy, gdy druga wcale nie musi. Jednak i tak obie z nich się budzą. Warto pamiętać o tym, że najlepszym pomysłem na zagospodarowanie garderoby to taki sposób, aby znalazły się tam szafy, które zostałyby podzielone na swój sposób pomiędzy dwójkę gospodarzy. Każdy wtedy wiedziałby doskonale co jest jego, dzięki czemu nic by ze sobą nie kolidowało nawzajem. Trzeba pamiętać o tym, że muszą się tam znaleźć szuflady na bieliznę, zapasowe kosmetyki oraz inne drobiazgi. Dodatkowo przyda się w tamtym miejscu wspólna przestrzeń na przetrzymywanie takich rzeczy jak pościel, koce, czy ręczniki. Jednak wiele osób woli zastosować oddzielną garderobę. Dzięki czemu zyskuje się taką zaletę, że nie trzeba posiadać dwóch szaf. Dzięki takiemu zaaranżowaniu wnętrza łatwiej dobrać elementy ubioru, które dzisiaj trzeba założyć. Dodatkowo wchodząc do niej od razu widać całą jej zawartość. Jednak trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że w takim przypadku będzie znacznie bardziej potrzebne miejsce. Ponieważ trzeba też chociażby doliczyć przestrzeń oddzielającej ściany. W przypadku aranżacji garderoby trzeba wiedzieć, że na osobę potrzeba 1,5 m szafy, a ponadto 1 metr, która zostanie zagospodarowana jako część wspólna. Ponadto do tego trzeba też dodać szuflady na bieliznę oraz rzeczy osobiste. Tego typu wyliczenia sprawdzą się w takiej sytuacji, gdy ubrania wierzchnie, buty, walizki, sprzęt sportowy nie będą tam przetrzymywane.

Mała łazienka czy salon kąpielowy?

Wiadomym jest, że aranżacja salonu kąpielowego będzie o wiele bardziej korzystna. Jednakże prawda jest taka, nie zawsze jest to możliwe i trzeba się często pogodzić z tym co się ma. Dlatego aranżując takie wnętrze trzeba chociażby pamiętać o tym, żeby minimalna powierzchnia łazienki z prysznicem wynosił 2,5 metra kwadratowego. Warto zadbać o tym, żeby w domu były dwie łazienki. Ponieważ ograniczy się wtedy na problemach związanych z konfliktami o pierwszeństwo w łazience.

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!