Jak dobrać i zaaranżować łóżko w sypialni

Jak dobrać i zaaranżować łóżko w sypialni

Jak dobrać i zaaranżować łóżko w sypialni
04 kwietnia
08:51 2015

Odpowiednia aranżacja sypialni wymaga w samej podstawowej kwestii odpowiedniego doboru łóżka. Aranżacja takiego pomieszczenia i kwestia wyboru łóżka to tak naprawdę sprawy wręcz podstawowe. Sypialnia bez odpowiednio dobranego łoża jest pomieszczeniem źle urządzonym. Ponieważ to łóżko jest kwestią wręcz podstawową w tymże przypadku. Jakość wypoczynku w dzisiejszych czasach jest kwestią niezmiernie istotną. Ponadto aranżując sypialnie i ustawiając łóżko warto wziąć pod uwagę zasady Feng Shui. Dzięki czemu będzie można poprawić jakość wypoczynku. Żeby osiągnąć prawdziwe poczucie zgodności z estetyką i całym wnętrzem warto wziąć pod uwagę zasady Feng Shui. Pozwolą one komfortowo zagospodarować całe wnętrze. Chińskie zasady mądrości są ciekawym motywem, który może posłużyć nie jednej osobie w odpowiednim dobraniu wszystkich mebli i ich odpowiednim ustawieniom.

Co zrobić, żeby odpoczywać w zgodzie z feng shui?

Każdy zapewne zdaje sobie sprawę z tego, że podstawowym i kluczowym wręcz elementem prawidłowego odpoczynku jest sen. Nawet jeżeli ktoś chciałby się z tym spierać to niestety jest to tak oczywista sprawa, że nie ma to najmniejszego sensu. Dlatego jeżeli komuś naprawdę zależy na tym aby jakość jego snu była jak najwyższa to powinien kierować się zasadami feng shui. Według starożytnych praktyk feng shui kwestią najbardziej istotną nie jest fakt na czym się śpi, ale przede wszystkim w jaki sposób jest ułożone łóżko w sypialni. Dlatego też jeżeli komuś zależy na odpowiednio dobrym pod względem jakościowym śnie to powinien przede wszystkim wziąć pod uwagę fakt prawidłowego ułożenia takiego łóżka. W innym wypadku zdecydowanie są szanse na to, aby narazić się na to, że komfortowy sen może być jedynie pewnego rodzaju daleką mrzonką, która nie spełni się w najbliższym czasie. Kwestią podstawową wręcz w tym przypadku jest to, że by wynieść wszystkie elementy pokroju komputera, czy też telefonu. Ponieważ te urządzenia wytwarzają promieniowa elektromagnetyczne, która utrudnia nie tylko sam wypoczynek i sen, ale również powoduje rozdrażnienie, na które ludzie mogą być podatni podczas dnia.

Wybierając łóżko, chcąc trzymać się zasad feng shui trzeba pamiętać o tym, że w zgodzie z tymi zasadami łóżko nie może mieć metalowym ram. Ponieważ przyśpieszają one energie chi, która utrudnia spokojny sen. Bardzo niefortunnym rozwiązaniem jest spanie na łóżku wodnym, które powoduje wilgoć, a tym samym prowadzi do stagnacji chi. Zresztą większość osób zapewne doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak mało wygodne są łóżka wodne. W dzisiejszych czasach na szczęście i tak jest ono rzadko stosowane. Swoje lata świetności miało ono na przełomie lat 80 i 90. W dzisiejszych czasach ludzie doskonale sobie zdają sprawę z tego, że mimo tego, iż jest to ciekawy sposób na aranżacje łóżka. To mimo wszystko jest bardzo niewygodne. Najwygodniejszym materiałem, który sprzyja wypoczynkowi, oczywiście poza idealnie dobranym materacem, jest naturalne drewno. Wybierając takie łóżko w zgodzie z feng shui warto również pamiętać o tym, że powinno ono być pozbawione zaostrzonych kantów. Dlatego wybierając takie łóżko, najlepiej modele, które posiadają zaokrąglone wykończenia

W jaki sposób ustawić łóżko w sypialni?

Żeby prawidłowo ustawić łóżko w zgodzie z zasadami feng shui trzeba pamiętać o tym, że powinno być ustawione w taki sposób, aby głowa była skierowana do ściany. Dzięki czemu można by było zapewnić sobie dostęp do takowego łóżka z trzech różnych stron. Coraz więcej przeróżnych łóżek mają one zaprojektowane podwyższone wezgłowia, dzięki czemu można ustawić je w nieco innej, ale również zalecanej przez feng shui pozycji. Chodzi tutaj o pozycje wzdłuż ściany, w sposób prostopadły, albo równoległy do drzwi. Bardzo niedobrym wyjściem jest ustawienie łóżka, pomiędzy oknem, a drzwiami.

Ponieważ w takim przypadku tworzy się swoisty tunel powietrzny, który w bardzo negatywny sposób wpływa na jakość snu. Dlatego każda osoba, której zależy na tym, aby w jak najbardziej efektywny sposób móc korzystać ze swojego łóżka i najbardziej wygodnie na nim spać. Ciesząc się z każdego snu, a nie jedynie przewracając się z boku na bok, mając ciągle uczucie, że coś jest nie tak, to w takim przypadku powinno się zastosować do zasad feng shui, które zdecydowanie wpłyną na jakość snu każdej osoby.

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!