Jak dzięki oświetleniu powiększyć mały salon?

Jak dzięki oświetleniu powiększyć mały salon?

Jak dzięki oświetleniu powiększyć mały salon?
26 grudnia
11:55 2014

Oświetlenie w salonie jest bardzo istotną kwestią w całej aranżacji. Ponieważ aranżując taki salon trzeba doskonale pamiętać o tym jak będzie on odbierany. Z dużymi problemami można się spotkać aranżując tak naprawdę bardzo mały salon. Ponieważ wynika to z tego,że takowy salon jest niestety mało komfortowy jeżeli chodzi jakąkolwiek aranżacje wnętrza. Wiele osób ma trudności z odpowiednią aranżacją takiego salonu, z racji tego, że trudno im podejść do tego tematu. Jednakże trzeba zrozumieć, że odpowiedni dobór oświetlenia to kwestia wręcz kluczowa, jeżeli chodzi o wystrój wnętrza. Ponieważ oświetlenie pełni jednocześnie funkcję praktyczną, a zarazem funkcję dekoracyjną. Dodatkowo dzięki plastycznym właściwościom oświetlenia można w łatwy sposób manipulować proporcjami małego salonu. Jednakże dobór odpowiednich lamp wiążę się z pewnymi zasadami, które trzeba wcześniej znać za nim ktokolwiek zdecyduje się na podjęcie decyzji związanej z zakupem. Lepiej najpierw uzupełnić informację na dany temat, żeby później móc bez problemu zakupić to co wpłynie w najlepszy sposób na aranżację małego salonu.

Oświetlenie sposobem na mały salon

Prawda jest taka, że nie liczy się same natężenie światła, a również jego umiejscowienie. Rozmieszczenie punktów świetlnych we właściwy sposób jest w stanie optycznie powiększyć mały salon. Dodatkowo dzięki zastosowaniu punktowego oświetlenia można podkreślić wybrane miejsca i dodatkowo ukryć niechciane wady. W sytuacji, gdy skieruje się oświetlenie na sufit można dokonać ciekawej aranżacji, dzięki której mały salon będzie wydawał się o wiele większy, można równie dobrze oświetlić fragmenty dekoracyjne. Wtedy uzyska się bardzo podobny efekt co do efektu oświetlania sufitu. Dodatkowo warto zapamiętać,ze zarówno wbudowane jak i zawieszane oprawy sufitowe, które będą świeciły mocnym, jasnym światłem będą mogły sprawić, że salon wyda się o wiele wyższy.

Jednak jeżeli komuś zależy w głównej mierze na tym, aby optycznie wydłużyć salon to powinien od dobrać odpowiedniego rodzaju oświetlenie pionowej. Najlepiej gdy zastosuje się takie oświetlenie, które dokona podziału ścian w postaci kolumn, czy filarów. Jeżeli chce się poszerzyć salon jedyne co trzeba zrobić to skierować bardzo intensywne światło na dłuższe ściany. Idealnym oświetleniem do tego typu zabiegów będą reflektory czy też kinkiety. Ciekawą alternatywą do wąskich salonów jest chociażby umiejscowienie źródła świata w ukrytych wnękach, czy też podświetlenie półek lub obrazów. Jest to naprawdę ciekawy zabieg, który nie tylko, że powiększy wizualnie pomieszczenie, a dodatkowo będzie prezentował się w bardzo ciekawy sposób. Ponadto mając mały salon warto przemyśleć zastosowanie lampy z przezroczystego szkoła. Dzięki czemu będzie można uniknąć niekorzystnego i przytłaczające wrażenia ciężkości, które często jest bolączką małych salonów.

Jak dobrać światło?

Wpływ na odbiór przestrzeni salonu, poza samym światłem, mają również barwy, które dominują we wnętrzu. Dlatego jeżeli chce się postawić na to, aby salon wydawał się większy to powinno się postawić na jasne kolory. Dodatkowo faktura ściany powinna być gładka, dzięki czemu będzie odbijała blask lamp. Salon, który będzie utrzymany w pogodnych barwach nie będzie wymagał, aż tak dużej ilości światła, co salon, w którym dominują ciemne kolory. W takiej sytuacji będzie można zastosować światło, które będzie pełniło jedynie rolę dekoracyjną. Całkowicie odmiennie jest w sytuacji, gdy salon posiada ciemne barwy. Wtedy też będzie trzeba zakupić znacznie więcej źródeł oświetlenia. Ponadto aranżując mały salon dobrym pomysłem jest postawienie na meble wykonane z tworzywa sztuczne. Ponieważ materiały takie jak np. plastik odbijają światło, a drewno, czy kamień je pochłania. Jeżeli chcesz uzyskać ciepły efekt, który rozświetli twój salon to warto abyś zastosował żarówki. Jednakże jeżeli wolisz zimne refleksy to w takiej sytuacji pomyśl nad wyborem świetlówek. Wszystkie elementy związane z oświetleniem powinny być zaplanowane już na początkowym etapie wykańczania wnętrza.

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!