Aranżacja salonu w stylu romantycznym

Aranżacja salonu w stylu romantycznym

Aranżacja salonu w stylu romantycznym
13 marca
08:49 2015

Aranżacja salonu w stylu romantycznym może przypaść do gustu naprawdę wielu osobom, które lubują się w ciepłych pastelowych kolorach. Dodatkowo ciekawym rozwiązaniem jest aranżacja tego typu stylu w taki sposób aby naprawdę poruszał emocje. Można powiedzieć, że tego typu styl jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet. Delikatny, a jednocześnie bardzo emocjonalny. Wielu osobom atmosfera panująca w takim salonie naprawdę może się bardzo spodobać. Jest to ciekawa alternatywa dla wszystkich salonów, które są proste, minimalistyczne, a dodatkowo nie posiadają zbytniego wyrazu emocjonalnego. W tym przypadku jest całkiem inaczej. Taki salon potrafi ukazać swoje emocje w taki sposób, żeby tak naprawdę każdy mógł tego doświadczyć na swój sposób. Odpowiednio zaaranżowany salon w stylu romantycznym powinien przede wszystkim kłaść nacisk na kwieciste dodatki oraz odpowiednio pastelową kolorystykę.

Jakich kolorów i dodatków użyć do salonu w stylu romantycznym?

Wszystkie osoby, które są zainteresowane aranżacją swojego salonu w takim stylu powinny pamiętać o tym, że kolory i dodatki to w zasadzie esencja tego stylu. W tym przypadku warto położyć nacisk na kremowo-różową paletę pastelowych barw. Dodatkowo ciekawym rozwiązaniem będzie zastosowanie kwiecistych tkanin, które stworzą romantyczne oraz kobiece wnętrze. Osoby, które będą przebywać w takim pomieszczeniu będą mogły odczuwać pewnego rodzaju błogość. Jakoby całe wnętrze zapraszało ich do tego, aby uczestniczyć w relaksie, w aurze współczesnego buduaru. Malując ściany warto również zadbać o to, żeby kolor ścian naprzeciw wejścia był ciemniejszy, niże reszta. Ponieważ poprawi to proporcje, w sytuacji, gdy pokój będzie nieco zbyt długi. Warto dodatkowo zwrócić uwagę na to, żeby wszystkie elementy współgrały ze sobą pod względem tej kolorystyki. Mimo różnic kolorystycznych to warto zastosować pewnego rodzaju synergię, jeżeli chodzi o stosunek emocjonalny jaki wywierają poszczególne barwy, czy dodatki.

Meble w salonie w stylu romantycznym

Aranżując takie wnętrze w tym stylu warto również zwrócić uwagę na użyte meble. Ciekawym motywem aranżacyjnym będzie chociażby zastosowanie fotela, który będzie miał obicie nieco inne niż reszta mebli. Będzie stanowiło to pewnego rodzaju atut, ze względu kontrast, który będzie można zauważyć pomiędzy klasycznym romantycznym motywom całego wnętrza, a nowoczesną linią fotela. Aranżując takie wnętrze warto również przyjrzeć się też innym rzeczom. Takim jak chociażby rolety. Warto zastosować rolety rzymskie, które estetyką przypomina klimat starej Anglii, zaś jeżeli chodzi o kolor to tak, aby pasował do reszty wnętrza. Ponadto na podkreśleniu nutki klasycyzmu warto dodać pewnego rodzaju obrazy, z uwidocznionymi romantycznymi motywami. Podkreśli to w bardzo łagodny sposób całą estetykę i wystrój tegoż, że pomieszczenia.

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!