Jak zaaranżować salon w stylu marynistycznym?

Jak zaaranżować salon w stylu marynistycznym?

Jak zaaranżować salon w stylu marynistycznym?
21 stycznia
13:20 2015

Aranżacja salonu w takim stylu jakim jest styl marynistyczny jest dosyć niecodzienną sprawą. Zwłaszcza w Polsce. Mało gdzie można znaleźć salon tego typu. W większości przypadków tak naprawdę salony w Polsce są urządzane według bardzo podobnych kanonów. Bardzo duża część ludzi aranżując swoje mieszkania woli zastosować dosyć bezpieczne rozwiązania, które przypadną do gustu większości ludziom. Dlatego bardzo popularnym stylem w Polsce jest styl nowoczesny oraz styl minimalistyczny. Rzadko się słyszy, a nawet widzi rozwiązania w stylu marynistycznym, które na myśl przywołują bezchmurne niebo oraz piękną, krystaliczną wodę. Można powiedzieć, że w nieco szkoda, że tak właśnie to wszystko wygląda. Dlatego gdy okazuje się, że styl marynistyczny został gdzieś użyty to bardzo ciekawie się na to patrzy. Ponieważ tego typu aranżacje są niedoceniane. Można wysunąć wniosek jakoby taki styl był dla wielu osób zbyt skomplikowany, dlatego boją się aranżować mieszkania właśnie tak.

Jak prezentuje się styl marynistyczny w salonie?

Takie kolory jak biel, czy błękit, czyli typowe greckie barwy kojarzą się większości ludzi z typowo wakacyjnymi krajobrazami. Niebieskie ściany, skomponowane wraz z biało-błękitnymi dodatkami oraz jasną, gładką podłoga dadzą naprawdę bardzo ciekawy efekt aranżacyjny, w którym wszystkie elementy będą idealnie współgrały ze sobą. Można powiedzieć, że tak zaaranżowany salon przeniesie wszystkie osoby, które będą się w nim znajdować do nadmorskiego pensjonatu. Wakacyjny nastrój, z nutką stylu rustykalnego pozwoli się zrelaksować i bardzo pozytywnie odbierać estetykę całego wnętrza. Warto również zwrócić uwagę, że przy tak urządzonym mieszkaniu poza kolorystyką ważne są również meble. Lekkie oraz jasne – rattanowe, wiklinowe oraz z hiacynta wodnego i z drewna. Dodatkowo warto również zwrócić specjalną uwagę chociażby na tkaniny. W tym stylu dominuje bogactwo używanych materiałów. Dlatego też można spotkać się z zasłonami, poduchami i obiciami, które mają przeróżne wzory to jednak scala to wszystko bardzo zbliżona kolorystyka oraz estetyka. Dodatkowo warto zwrócić na fakt, że w przypadku aranżacji mieszkania w stylu marynistycznym. Wszystkie użyte meble powinny posiadać lekko zaokrąglone brzegi.

Jaki jest naprawdę styl marynistyczny?

Warto dodatkowo zwrócić uwagę na fakt, że wielu osobom może wydawać się to styl dosyć niepraktyczny, który stawia w głównej mierze na formę, niżeli na funkcjonalność. To jednak prawda jest zgoła odmienna. Wynika to z tego, że styl marynistyczny posiada tak niecodzienną formę. Dodatkowo wiele osób z racji tego, że nie obcowało z tym stylem wysnuwa często błędne wnioski związane z jego niepraktycznością. Mimo wszystko w bardzo wielu przypadkach dochodzi do takich sytuacji, że to wszystko ulega zmianie, w momencie gdy osoba skonfrontuje się z takim stylem i wtedy zaczyna rozumieć fakt, że aranżacja tego typu poza walorami estetycznymi posiada wiele zalet związanych z funkcjonalnością. Ponadto godne zaznaczenia jest to, że jest to styl bardzo neutralny i mimo zastosowania dosyć zimnych kolorów, nie powoduje uczucia chłodu, a wręcz przeciwnie. Nastraja w sposób bardzo pozytywny. Połączenie bieli oraz niebieskiego idealnie się komponuje, tworząc bardzo ciekawą aranżację.

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!