Łatwe sposoby na optyczne powiększenie salonu

Łatwe sposoby na optyczne powiększenie salonu

Łatwe sposoby na optyczne powiększenie salonu
28 grudnia
08:10 2014

Osoby, które mieszkają najczęściej w mieszkaniu, które mieści się przykładowo w bloku mogą bardzo często cierpieć na wszelkiego rodzaju dolegliwości, które wynikają chociażby z tego, że pokój dzienny, albo salon w ich mieszkaniu jest bardzo mały. Jest to dosyć problematyczne, zwłaszcza że takowe pomieszczenia powinny pełnić główną rolę i powinny być zdecydowanie większe od reszty. Jednak często jest tak, że w dużych miastach po prostu nie da się zagospodarować mieszkania w taki sposób, aby można było się czuć w nim komfortowo, a do tego żeby miało się wszystko to co chce się w nim mieć. Dlatego w takich przypadkach, przy aranżowaniu małych wnętrz pokojów dziennych trzeba iść na pewnego rodzaju kompromisy, a do tego warto poszukać alternatywnych rozwiązań, które idealnie będą nadawać się do tego typu małych wnętrz.

Oszczędna aranżacja wnętrza

Wiele osób może pewnego rodzaju powiedzenie, dokładnie brzmi ono „mniej znaczy więcej”. W tym przypadku spisuje się ono wręcz idealnie. Podczas urządzania pokoju dziennego o niewielkim metrażu im mniej mebli, drobiazgów, czy różnych kolorów tym samym tak naprawdę jest znacznie przestrzenniej. Używanie zbyt dużej ilości różnej maści mebli, czy innych elementów wykończeniowych może wpłynąć w znaczący sposób na negatywny odbiór takiego pomieszczenia. Trzeba pamiętać o tym, że nawet najpiękniejsze wnętrze, które zostanie przytłoczone przez nieodpowiednią aranżacje może zdecydowanie tylko i wyłącznie na tym stracić. Nawet gdy zastosuje się najpiękniejszego rodzaju dekoracje oraz meble, jednak będzie ich za dużo to stworzą uczucie klaustrofobii, a do tego znacząco zmniejsza przestrzeń. Przebywając w takim małym pomieszczeniu będzie można się poczuć niczym w klatce. Dlatego warto zadbać o to, aby używać jak najmniej przedmiotów do wykończenia małego pokoju dziennego. Uzyska się wtedy znacznie lepszy efekt.

Zastosuj jasne kolory

W przypadku małych pomieszczeń trzeba zdać sobie sprawę, że tak naprawdę biel jest najlepszym rozwiązaniem. Jednak jeżeli ktoś w niej nie gustuje to warto zastanowić się nad wyborem szlachetnej szarości, czy też srebrzystości, albo chłodnych rozbielonych pastel, takich jak błękit, fiolet, czy odcienie przypudrowanego beżu. Również bardzo ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym są chociażby białe podłogi, drzwi, framugi, albo listwy. Dla osób, które jednak nei gustują w farbach i wolą tapety, to poleca się przede wszystkim tapety w tonacji lekko zszarzałe z bardzo subtelnymi wzorami. Dzięki czemu powstanie dyskretne, a przy tym bardzo atrakcyjne i nie rzucające się w oczy tło. Aranżując takie wnętrze warto również korzystać z trików optycznych. Można chociażby wykorzystać złudzenie, dzięki któremu będzie miało się poczucie, że chłodne barwy będą się oddalać, a ciepłe przybliżać.

Jakich tworzyw użyć do małego salonu?

Najlepszymi tworzywami, które będą idealnie komponować się w całą aranżacje małego salonu to w tym przypadku nie jest tradycyjne drewno, a wręcz coś innego. Idealnie do małego pokoju dziennego będą pasować takie tworzywa jak plastik, szkło czy też metal. Mimo tego, że zrobione z nich sprzęty najczęściej mają charakter bardzo nowoczesny. To jednak odpowiednio je wykorzystując możesz wszystko zaaranżować w taki sposób,żeby idealnie się połączyły z tradycyjnymi, czy też romantycznymi elementami wnętrza. Jednak pamiętaj o tym, żeby zbytnio nie przesadzać jeżeli chodzi o intensywność kolorów. Aranżując małe pomieszczenie powinieneś poprzestać tylko i wyłącznie na dwóch, albo maksymalnie trzech różnych akcentach. Dzięki czemu efekt nie będzie ani zbyt mdły, ani zbyt chłodny. Jednakże gdy wolisz odcień bieli to warto w takim przypadku zadbać o jego zróżnicowane odcienie.

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!