Jak zaprojektować ładny i wygodny salon?

Jak zaprojektować ładny i wygodny salon?

Jak zaprojektować ładny i wygodny salon?
22 kwietnia
13:09 2015

W dzisiejszych czasach salony, czy też jak kto woli pokoje dzienne są miejscami, które w w większości przypadków stanowią część otwartej strefy dziennej. Taki salon jest miejscem, w którym przyjmuje się gości. Jednak gdy ich nie ma to traktuje się go jako pewnego rodzaju sanktuarium odpoczynku. Pokój dzienny musi być pomieszczeniem bardzo wygodnym, oferującym wysokiej jakości poczucie komfortu. Jednak nie są to jego wszystkie funkcje, które musi pełnić. Funkcja towarzyska jest również bardzo istotna. Ponadto przeróżne funkcje, które oferuje takowy salon powinny być harmonijnie połączone, aby można było je pogodzić w jednym wnętrzu, a przy tym żeby nie trzeba było rezygnować z jakiegokolwiek poczucia komfortu. Chociażby w minimalnym stopniu.

Jak zaprojektować odpowiednio salon?

Aranżacja salonu w większości przypadków może wydawać się czymś banalnym. JEdnakże prawda jest taka, że wcale tak nie jest. Nie wystarczy kupić kanapy, kilku foteli, dywanu, stolika i kominka, żeby mieć salon. Tak naprawdę tego typu schemat jest realizowany bardzo rzadko. Ponieważ tak zaprojektowany salon nie będzie spełniał jego najważniejszych funkcji i w wielu przypadkach może się okazać, że jest to miejsce, które nie spełnia wymogów domowników. Dlatego gdy aranżuje się salon trzeba wziąć znacznie więcej czynników pod uwagę, niżeli jego schematyczny wygląd. Kiedy podchodzi się do tego tematu i ma zamiar się odpowiednio urządzić takowe pomieszczenie trzeba zdawać sobie sprawę z tego jakie ma się ograniczenia oraz jakie ma się możliwości. Chodzi tutaj o to, że aranżacja salonu jest zależna od tego w jakim wnętrzu ma się znajdować, jaki model życia mają mieszkańcy, czy też jakim budżetem się dysponuje. Inaczej urządza się salon w domku jednorodzinnym, inaczej w mieszkaniu, a inaczej też w wielkiej willi z basenem. W wielkich rezydencjach salon jest najczęściej osobnym pomieszczeniem, który ma mnóstwo walorów. Chociażby atrakcyjne osie widokowe, czy niestandardowa wysokość, która podkreśla reprezentacyjny charakter takiego pomieszczenia. Akcentuje się w takim pomieszczeniu bardzo kominek oraz zestaw wypoczynkowy. Te dwie rzeczy wyróżniają się na tle całego salonu. Zaś w mniejszych domkach, gdzie nie posiada się, aż tak dużo przestrzeni, żeby można było wszystko odpowiednio zaprojektować w osobny sposób to salon wtedy jest najczęściej elementem otwartej przestrzeni dziennej, która łączy ze sobą wiele przeróżnych funkcji.

Jak prezentuje się salon z dużymi przeszkleniami?

Zastosowanie dużych przeszkleń formatowych to w dzisiejszych czasach bardzo ciekawego zjawisko, które pozwala przyrodzie wniknąć do wnętrza pomieszczenia. Jednakże mimo tego, iż jest to bardzo nowatorskie rozwiązanie i może być użyte w rewelacyjny sposób to jednak nie zawsze jest ono właściwie rozwiązane. Ponieważ bywa też, że gęstość zabudowy, zwłaszcza w miastach, wymusza na architektach to, żeby podnosili atrakcyjność projektowanych przestrzeni w sposób bardzo niekonwencjonalny. Dlatego trzeba zwrócić na tę uwagę fakt, już przy samym etapie projektowania. Ponieważ jeżeli nie chce się, aby ludzie mogli gapić się sobie nawzajem do okien i oceniać aranżacje swoich mieszkań. To takowy architekt powinien zastosować bardzo ciekawe rozwiązanie, ściśle związane z odpowiednim kadrowaniem widoku za pomocą okna przy podłodze. Takowy efekt może wzmocnić zastosowanie otwartego narożnika. Będzie on kierował wzrok, na zadbany trawnik. Ponadto okna narażone są na tyle ciekawym rozwiązaniem, że dają one wręcz panoramiczny widok. Mimo tego, iż jest to bardzo banalny detal to jest on niezwykle efektownym rozwiązaniem. Idealnie prezentuje się w sytuacji, gdy połączy się to z zamontowaną we wnętrzu chociażby jedną wysoką szybą, która nie musi być specjalnie gruba.

Jak zaprojektować salon z kominkiem?

Kominki mają to do siebie, że potrafią nie jedną osobę rozleniwić. Kominek bardzo często decyduje o atmosferze całego wnętrza. Kominek zamknięty jak i otwarty ma swoje różne zalety. Dlatego obojętnie jaki kominek zastosujecie to i tak zapewne będzie to bardzo ciekawe rozwiązanie. W sytuacji, gdy użyjecie tradycyjnego, otwartego modelu kominka to pewnym jest, że ogień będzie znacznie lepiej widoczny. Dodatkowo posiada się poczucie bliskości oraz uczucie rodzinnej atmosfery. Zaś kominki zamknięte nie ograniczają organizacyjnie w taki sposób jak kominek otwarty. Ponieważ nie trzeba ich pilnować. Można w każdej chwili wyjść z domu. Wystarczy tylko zamknąć drzwiczki i nie trzeba się martwić o to, że jakieś meble, które znajdują się w okolicy kominka spłoną. Zaś styl samego kominka powinien należeć do indywidualnej decyzji każdej osoby, która go aranżuje. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie podobnej stylistyki co do reszty wnętrza. Jeżeli ktoś lubi styl nowoczesny to powinien zastanowić się nad tym, czy dobrym rozwiązaniem nie jest zastosowanie prostopadłościanu jako bryły kominkowej.

0 komentarzy

Brak komentarzy! Napisz komentarz!

Napisz komentarz!